Moderné bývanie ponúka aj novodobú variantu využitia surovej tehly v interiéri. Ako ju zakomponovať do bytu, aby pôsobila vkusne?
Tehla je známa skôr ako stavebný materiál, no v poslednej dobe sa stala hitom spomedzi dekoratívnych materiálov. Pokiaľ vás omrzeli obyčajné steny jednej farby, môžete zakomponovať tento prvok do svojho príbytku. Pôsobí neuveriteľne vkusne a štýlovo.
Do akého dizajnového štýlu sa tehla hodí?
Pokiaľ ide o univerzálnosť použitia, nemusíte sa vôbec báť toho, či váš byt dominuje v modernom štýle, alebo vás ohúril skôr pôsobivý provensálsky, vidiecky štýl. Môžete si ho dopriať v ľubovoľnej kombinácii.
Kde a ako ju možno využiť?
Miesto, kde by sa tehla mala využiť nemôžeme jednoznačne špecifikovať. Keďže sa fantázii medze nekladú, rozhodne sa nechajte presvedčiť tým, kde máte na takúto dekoráciu priestor a aké sú vaše možnosti. Vo všeobecnosti sa väčšinou využíva ako zaujímavé oživenie steny. Môžete ju použiť ako obklad na celú stenu, prípadne jej menšiu časť. Tehla skvelo vynikne aj vo výklenkoch, či ako obklad krbu.
Aby tehla pôsobila starodávne
Aj pri využití tehly sa môžete „pohrať s časom“. Ako sme spomínali, možno ju zakomponovať do každého štýlu. Avšak dokáže pôsobiť výrazne moderne, prípadne výrazne staro. V kombinácii s dreveným vidieckym nábytkom dosiahnete neuveriteľný efekt. Budete mať pocit, že ste sa vrátili o celé desaťročia architektonicky dozadu. Tehlu kombinujte s prírodnými prvkami, môžete ju použiť aj v kuchyni, alebo obývačke, prípadne vyzdobí vašu knižnicu. Neomietnutá tehlová výstavba pôsobí aj ako fantastický tepelný izolant. Nehovoriac o životnosti, ktorá je naozaj vysoká. Rozhodnúť sa pre ľudovú architektúru pri rekonštrukcii vášho domu je aktuálne a trendy.
Farbená škála tehál je v dnešnej dobe ohromne rozmanitá, takže ju viete skombinovať do každej domácnosti. Farby môžete striedať aj na jednej stene. Tehly môžete využiť ako v interiéri, tak aj v exteriéri.