Iba 17-ročná Slovenka si pokorila prestížnu britskú súťaž svojou debutovou piesňou Devil in Disguise

Iba 17-ročná Slovenka si pokorila prestížnu britskú súťaž svojou debutovou piesňou Devil in Disguise

Ide o historicky prvého Slováka, ktorému sa podarilo uspieť v súťaži UK Songwriting Competition. Súťaž vznikla v roku 2002 s cieľom objavovať nové pesničkárske talenty. V súčasnosti je jednou z najúspešnejších medzinárodných súťaží v oblasti písania piesní na svete a zúčastňuje sa jej viac ako 10 000 umelcov z celého sveta.

Mladá talentová interpretka, Gigi Ann Green, sa postarala o to, že Slovensko sa ocitlo na hudobnej mape sveta. Podarilo sa jej totiž získať pre Slovensko historicky prvé miesto v prestížnej britskej súťaži UK Songwriting Contest 2022 (UKSC) v kategórii do 18 rokov (U18). Doteraz sa nikto z našej krajiny neprebojoval ani do finále. Rodáčka z Bratislavy sa do súťaže zapojila s troma piesňami, pričom až dve z nich sa dostali do finále.

Gigi Ann Green

Víťazstvo sa jej podarilo získať so svojou debutovou piesňou Devil in Disguise, ku ktorej si hudbu a text zložila sama. O produkciu sa postaral Andrej Hruška. Gigi nahrala aj všetky vokály a spev. Skladba Devil in Disguise je reflexiou na pocity, ktoré vyvolávala situácia počas pandémie. Úspech sa podaril aj jej druhej piesni Breathless, ktorá tiež postúpila do finále. 

Súťaž UK Songwriting Competition už 21 rokov objavuje a podporuje nové pesničkárske talenty. V súčasnosti je jednou z najúspešnejších medzinárodných súťaží v oblasti písania piesní na svete. Pozostáva z 30 kategórií, do ktorých sa každý rok hlási približne 10 000 umelcov z viac ako 80 krajín sveta.

Úprimne som z toho ešte stále v šoku. Bola som veľmi šťastná už vtedy, keď sa všetky tri piesne, ktoré som vydala minulý rok, prebojovali do semifinále. Je to veľká medzinárodná súťaž v písaní piesní s účastníkmi z celého sveta, z ktorých mnohí už vyhrali národné aj medzinárodné súťaže. Piesne posudzujú odborníci z hudobného priemyslu. Moje očakávania preto neboli veľké, ale chcela som sa aspoň dozvedieť, ako budú na moju tvorbu reagovať mimo Slovenska. Keď som sa dozvedela, že sa skladby Devil In Disguise a Breathless dostali až do finále, bolo to takmer neuveriteľné. A to, že jedna z nich zvíťazila je ako sen hlavne preto, že je to moja debutová pieseň,“ hovorí o svojom víťazstve Gigi Ann Green.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom