Znamenie horoskopu Váhy neustále hľadá dokonalú rovnováhu vo všetkom, čo robí. Inak tomu nebude ani v prípade výchovy svojich detí. Pre mamy narodené v tomto znamení je materstvo najefektívnejším spôsobom, ako nájsť samú seba. Narodili ste sa v znamení nerozhodnosti, no ako rodič sa ľahko zrazu stanete vzorom vyrovnanosti. Materstvo vám môže poskytnúť oporu, usporiadať váš vnútorný chaos. Ak ste boli predtým pomalá a málo iniciatívna, teraz sa z vás zrazu stane sčítaná a v niečom dokonca dokonalá matka. Váhy sú šťastné, keď žijú pre niekoho iného. A práve materstvo im k tomu dáva príležitosť.

Toto znamenie tiež miluje všetko, čo súvisí s detstvom. Mama Váhy má superschopnosť presne vybrať tie najlepšie darčeky v hračkárstve, či už ide o čajovú súpravu pre bábiky alebo miniatúrnu repliku železnice. Navyše sa rada zahrá so svojimi deťmi, a nebude jej prekážať, že tieto hračky budú potom roztrúsené po celom dome. Váhy neznášajú zhon, konflikty a vedia, ako žiť v prítomnosti – teda žiť ju so svojimi deťmi: úprimne vás baví ich huncútstvo, obdivujete ich otázky a zvedavú myseľ. S radosťou im hodiny trpezlivo budete vysvetľovať, prečo je obloha modrá a zlaté rybky v jazierku vlastne nie sú zo zlata.

Matky Váhy vždy dbajú na to, aby ich deti boli nielen spokojné so životom, dobre nasýtené a obklopené láskou, ale aj ukážkovo oblečené. Niekedy sa môžete poddať márnivosti. Treba si pripomenúť, že vaše deti nie sú tu na to, aby ste ich vystavovali a robili z nich modelov.

Mama narodená v znamení Váhy bude každý konflikt riešiť rozhovorom . Často si z detí robí svojich priateľov, s ktorými bude diskutovať aj o pravidlách a povinnostiach. Takýto prístup vo výchove neplatí však na každé dieťa. Niektoré si potom môžu robiť čo chcú a matku Váhy prestávajú rešpektovať.

Mamy narodené v tomto znamení chcú byť stále súčasťou života svojich potomkov. Niekedy to však môžu preháňať. Najmä, ak je mama Váhy slobodnou mamičkou. Vtedy úlohu jej emocionálneho partnera môže prevziať malý syn. Ten má potom v budúcnosti problém založiť si vlastnú rodinu. Dobrou správou je, že mama Váhy sa snaží byť za každých okolností spravodlivá a je tiež veľmi vnímavá. Preto si zväčša včas uvedomí svoju nezdravú pripútanosť k svojim deťom.

Silné stránky osobnosti: zmysel pre spravodlivosť, čestnosť, dobrý vkus, férovosť

Slabé stránky osobnosti: snobizmus, malichernosť, ješitnosť,  puntičkárstvo

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom