Mama narodená v znamení Strelec všetko berie ako dobrodružstvo. Rovnako i narodenie dieťaťa. Je to najslobodomilnejšie znamenie zverokruhu a výchova dieťaťa bude pre neho mimoriadne zaujímavým zážitkom. Spontánna mama Strelec žije v prítomnosti a koná na základe impulzov a inštinktov. Prvoradá je pre ňu jej nezávislosť a puto medzi rodičom a dieťaťom sa pre ňu stane stelesnením surrealizmu. Aj keď žena narodená v tomto znamení sa do materstva veľmi neženie, najmä preto, lebo je veľkým zásahom do jej života či v rozpore s jej predchádzajúcim životným štýlom, nakoniec sa svojej úlohy zhostí veľmi dobre. S deťmi dokáže úžasne vychádzať a vidí v nich dospelého hotového človeka. Aktívne ich zapája do hier a miluje cestovanie.

Zo všetkých ohnivých znamení , ktorými sú okrem Strelca Lev a Baran, bývajú matky Strelca najpozornejšie k svojim deťom. Pomáhajú rozvíjať schopnosti svojich potomkov, míňajú energiu a peniaze na krúžky. Výsledkom je, že ich ratolesti sú často intelektuálne ďaleko pred svojimi rovesníkmi. No zaostávajú však v emocionálnej inteligencii, čo sa v budúcnosti týchto detí odzrkadlí  na citovom živote a nefunkčných vzťahoch.

Namiesto toho, aby tieto matky za deti robili všetky rozhodnutia, aktívne ich do všetkého zapoja,  ale mali by pochopiť, že aj tak budú musieť deťom venovať veľa svojho času a energie. Váš predtým spontánny životný štýl bude nezlučiteľný s vašimi povinnosťami rodiča. Vždy budete musieť brať do úvahy nielen svoje želania, ale aj potreby vášho dieťaťa a nájsť rovnováhu medzi svojimi a cudzími záujmami vám zaberie nejaký čas.

Znameniu zverokruhu Strelec vládne Jupiter, planéta šťastia, vďaka čomu sa vám darí riešiť komplikované  úlohy a vyhýbať sa povinnostiam. Ste vždy dobre naladené osobnosti a nikdy sa s vami nikto nebude nudiť. Keď však príde na rutinu, razom je po vašom optimizme a dobrej nálade. Skúste premeniť nudnú aktivitu na hru a zapojte do nej aj svoje dieťa: spolu si naozaj užijete viac zábavy. Vaše dieťa vám tak môže pomôcť so všetkým, od upratovania kuchyne až po trhanie buriny v záhrade. Nezabúdajte, že deti potrebujú naozaj len jedno – byť blízko mamy. Samozrejme, nikto nehovorí, že ako človek milujúci slobodu bude pre vás ľahké prijať fakt, že je na vás niekto 100 percentne závislý – trpezlivosť sa nevyvíja hneď. Časom však objavíte čaro toho, že nie ste sama.

Mama Strelec teda bude všetko, len nie zástanca disciplíny a autoritou. Rodičovstvo ju stojí veľa sily a energie. Aspoň počas prvých rokov materstva, keď ju dieťa veľmi obmedzuje. Niekedy sa mamy narodené v tomto znamení zverokruhu môžu správať nezodpovedne a ich deťom bude chýbať pocit istoty. Každý deň však ich kreativita a optimistická povaha  premenia na neopakovateľný zážitok a svojim potomkom pripravia dobrodružný život plný zábavy.

Silné stránky osobnosti: zmysel pre humor, optimizmus, inteligencia, nadhľad

Slabé stránky osobnosti:  netrpezlivosť, hrubosť, absencia poriadku, prílišná spontánnosť, nezodpovednosť

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom