Matky narodené v znamení Rýb mnohokrát nechápu, že ich dieťa je samostatná osoba, ktorá môže mať celkom odlišné sny a názory ako ony. Považujú ich za samých seba, preto svojim potomkom najmä pre ich „dobro“ mnohokrát zasahujú do života a riadia ich. Realizujú prostredníctvom detí svoje nesplnené sny. Mama narodená v znamení Ryba pritom nechápe, že svojmu najmenšiemu veľmi ubližuje. To potom často uteká z domu, aby sa vymanilo spod ochranných krídel materinskej lásky, ktorá ho dusí.

Matky Ryby sú veľmi vzácne ženy, ktoré aj v teplákoch dokážu pôsobiť pôvabne. Ich svetom je láska a materstvo berú na plný úväzok. Sú inteligentné, citlivé, empatické, kreatívne. Mama Ryba vyžaruje teplo domova a pre svoje deti sa obetuje. Svoj život podriaďuje ich. Na oplátku potom však očakáva absolútnu podriadenosť a veľmi silnú citovú väzbu. Ak deti odchádzajú z domu, potom takáto mama väčšinou stráca zmysel svojho života a ťažko sa s tým zmieruje. Môže sa až príliš naviazať na svoje ratolesti a vždy tu bude pre ne až do konca života.

Mamy narodené v tomto znamení zverokruhu sú najláskavejšie zo všetkých znamení horoskopu a svojim deťom nedokážu stanoviť hranice. Ony samé totiž neznášajú, keď im niekto prikazuje, čo majú robiť.  A preto, ak ste sa narodili v znamení horoskopu Ryby, môže byť pre vás náročné poslať hravé deti včas spať alebo zisťovať, či sú ich domáce úlohy hotové. Najlepšou možnosťou pre mamu Ryby je mať v blízkosti osobu (svojho partnera, matku alebo staršieho príbuzného),ktorí budú môcť prevziať organizačnú časť výchovy detí.

Tieto mamičky vedia deťom zo života urobiť zábavný pobyt. Vymýšľajú program, ktorý v nich rozvíja kreativitu a predstavivosť. Odvrátenou stránkou však je, že svojim potomkom nedokážu dať pocit stability. Pre nich neexistuje rutina. Rozmaznávajú ich a nemajú problém urobiť každý deň nezabudnuteľným. V ich výchove však absentuje režim, stabilita, vnútorné obmedzenia, rebríček hodnôt a poriadok. To môže viesť k ťažkostiam v živote rastúcich detí alebo im spôsobiť úzkosť z neustálej nepredvídateľnosti.

Čím sú deti staršie, tým je pre nich ťažšie zostať na jednej vlnovej dĺžke so svojou nevyspytateľnou matkou. A to môže viesť k takému nepríjemnému javu, akým je detská alebo dospievajúca vzbura.

Vaším hlavným cieľom ako matky je podporovať u vašich detí pocit sebaúcty a váš obdiv k tomu iba prispieva. Vo vašich očiach sú vaše ratolesti neomylné, preto by ste niekedy mali zaujať aj zdravý nadhľad. A napriek tomu, že vždy si nechávate priestor aj na svoje vlastné koníčky,  darí sa vám udržať si blízkosť so svojimi deťmi na celý život.

Silné stránky osobnosti: slušné uhladené správanie, empatia, láskavosť, súcit, kreativita, predstavivosť

Slabé stránky osobnosti: manipulácia, nevyspytateľnosť, nestabilita, pocit viny

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom