Zdá sa, že mama Rak je priam zrodená pre úlohu byť matkou. Väčšinou tieto ženy majú v génoch materinský inštinkt. Nečudo. Rak je  najmatriarchálnejšie znamenie zverokruhu, takže ako matka budete skutočne výnimočná. Väčšina žien Rak si je istá, že sa narodili pre materstvo a od malička trénujú výchovu na bábikách,  domácich maznáčikoch, mladších bratoch, sestrách a dokonca aj kamarátoch…

Mama Rak sa bude usilovať vytvoriť harmonickú rodinu a najšťastnejšia bude v kruhu svojich blízkych. Jej deti vyrastajú v láske a zahrnuté starostlivosťou. Sú to pozorné a jemné ženy, ktoré naplnia domov útulnosťou a teplom. Táto račia materinská láska môže mať však aj odvrátenú stránku. Mamy narodené v tomto znamení sa príliš často obávajú o budúcnosť svojich detí, ich štúdium a budúcu prácu. V dôsledku toho môžu ich potomkovia vyrastať s pocitom pochybností a prehnaného strachu z budúcnosti, absolútne nepripravení na život. Slabšie povahy si vytvárajú veľmi silné puto k mamičkám, nie vždy vedia pochopiť city k opačnému pohlaviu a veľmi tým trpia.

Mama  narodená v tomto znamení zverokruhu bude pravdepodobne zástancom domácich pôrodov, dojčiť svoje deti najdlhšie, ako sa len dá a ak nebude môcť mať vlastné deti, adoptuje si cudzie. Vo vzťahoch s deťmi dáva všetko, čo môže, a pravdepodobne sa pre nich stane priateľom a poradcom na celý život. Materstvo zmení aj sociálnu stránku jej života. Žena Rak môže byť pred pôrodom plachá a rezervovaná. To sa s príchodom drobcov zmení. Materstvo je pre ňu príležitosťou, ako sa spriateliť s inými rodičmi.

Spoločenský okruh mami Račice sa rozšíri vďaka mamám priateľov jej detí alebo rodinám, ktoré stretne cestou zo školy alebo zo športových krúžkov. Rozprávanie o deťoch jej umožní lepšie spoznať ľudí skôr, ako sa rozhodne, či  stoja za jej dôveru. Výsledkom je, že keď sa dokáže otvoriť a povedať o sebe niečo viac, položí to základ pre nové silné priateľstvo. A Raci považujú skutočných priateľov za členov svojej rodiny. Nie je také ľahké dostať sa do sveta tejto bytosti, ale ak sa v ňom už niekto našiel, tak je to navždy.

Mama Rak nemá len výnimočný talent na vytvorenie pohodlnej a útulnej atmosféry v domove. Keďže veľa investuje do budovania vzťahov so svojimi blízkymi, dokonalo vie vycítiť potreby svojich detí  a bude sa ich snažiť naplniť. Ako bolo spomenuté vyššie, príval lásky môže dusiť slobodnejšie a nezávislejšie detské znamenia, čo sa môže prejaviť vzburou najmä v dospievajúcom veku.

Silné stránky osobnosti: empatia, citlivosť, dobrý vkus, starostlivosť, oddanosť

Slabé stránky osobnosti: náladovosť, prehnaná sebaobeta, žiarlivosť, ustráchanosť, úzkostlivosť

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom