Mama narodená v znamení zverokruhu Panna sa starostlivo, a s pedantnosťou jej vlastnou,  snaží poskytnúť svojmu dieťaťu všetko, čo potrebuje hlavne po materiálnej stránke. No nedokáže mu dať vrúcne dotyky,  objatia a milé slová. Práve to, čo malý človek najviac potrebuje v útlom veku. Preto veľa potomkov Panien nechápe, že materiálna starostlivosť je prejav ich lásky a cítia sa odmietaní. Avšak ony to inak jednoducho nevedia.

Čestná a voľnomyšlienkárska mama Panna môže mať však dve podoby, a to celkom opačného charakteru. Niektoré sa v materstve cítia ako ryba vo vode. Iné, introvertky, berú príchod detí do ich života ako príťaž, ktorá zasahuje do ich osobného priestoru i času a rodičovstvu sa musia dlhšie učiť. Musia sa zmieriť s tým, že zrazu totiž nemajú čas na svoju intelektuálnu činnosť ( ako napríklad čítanie kníh), čo im prekáža.  Ale je tu aj druhá strana mince. Vášmu materstvu vládne Strelec, znamenie cestovania, dobrodružstva a múdrosti. A to vo vás prebúdza zmysel pre humor a filozofický postoj, pomáha vnímať materstvo ako veľké dobrodružstvo a nikdy neklesať na duchu.

Od mamy Panny nečakajte, že sa obetuje pre deti. Poskytne im všetko, čo potrebujú pre zdravý rozvoj, ale nebude ich dusiť prílišnou láskou a vnímať ako stredobod vesmíru. Práve tento prístup z nich robí ideálne matky, ktoré svojmu dieťaťu vedia dať slobodu a pocit ochrany zároveň.

Mama narodená v tomto znamení si vie zachovať racionálny nadhľad, učí deti k praktickosti a snaží sa ich v prvom rade pripraviť na život v budúcnosti.  Všetko si starostlivo naplánuje a k materstvu pristupuje svedomito a zodpovedne. Čo je horšie, niekedy sa snaží naplánovať aj život svojich detí a ak to nejde podľa plánu, prebudí sa v nich nervózna povaha plná úzkostlivosti.

Pre Panny, ktoré sú zvyknuté robiť všetko dokonale, môže byť toto životné obdobie jednoznačnou výzvou. Ak vás materstvo môže niečo naučiť, je to spôsob, ako znížiť sebakritiku a dovoliť si byť občas slabá.  Pre vás ako Pannu túžiacu po dokonalosti je dôležité pochopiť, že pre úplné šťastie vášho potomka sa nemusíte stať dokonalou mamou – stačí prívlastok „dobrá“: koniec koncov dieťaťu mnohokrát postačuje, že je čisté, dobre kŕmené, cíti sa milované a je v bezpečí.

Silné stránky osobnosti: disciplína, praktickosť, poriadkumilovnosť, inteligencia, slušné správanie, zdravé návyky a čistotnosť

Slabé stránky osobnosti: úzkostlivosť, nervozita, pedantnosť, chladnosť a odmeranosť, strach z budúcnosti, samoľúbosť

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom