Mama narodená v znamení Lev sa určite nedá považovať za mamu, ktorá bude v úzadí a nechá si diktovať podmienky od svojich detí. To veru nie. Mama Lev je kreatívna a umelecká bytosť plná elánu, ktorú si nemožno pomýliť s nikým iným. Výchova detí je pre ňu spôsob sebavyjadrenia – a vrhá sa do toho s horúcou hlavou a pre ňu typickou vášňou. Levy sa radi zapájajú do všetkých aspektov života svojich detí a neskrývajú hrdosť na úspešného človeka, ktorého vychovali. Mama Levica miluje byť v centre pozornosti, no sama rovnako rozmaznáva svoje deti. Niekedy jej chýba kritický nadhľad a za svojho potomka bude vášnivo bojovať a obhajovať ho, aj keď to často nie je pravda. Žiadne iné znamenie horoskopu tak urputne nebráni svojich potomkov ako práve Lev.

Mama narodená v tomto znamení nepripustí žiadne výhovorky a bude neoblomne trvať na dodržiavaní zásad. Vyžaduje bezpodmienečnú poslušnosť. Keďže väčšinou Levice boli vynikajúcimi študentmi a samé nemali s dosahovaním stanovených cieľov problémy, úprimne nechápu, prečo je to ťažké pre ich potomka. Zároveň vždy trváte na tom, že keď z vašich detí vyrastú úspešní lekári, právnici, veľkopodnikatelia, umelci  a podobne, aby vám boli za to vďačné po celý život. A aj keď sa z vašich detí stane úplný opak obrazu, ktorý ste si vykreslili vo svojej hlave, stále zostanete jedným z najvplyvnejších ľudí v ich živote.

Mama narodená v znamení horoskopu Lev miluje obdiv okolia. Ak pripravuje detskú párty, potom si môžete byť istí: bude to párty roka. Táto vášnivá  osobnosť dá do všetkého maximum. Svoju lásku mnohokrát vyjadruje luxusnými darčekmi a očakáva za to obdiv detí, ale aj všetkých naokolo. Stáva sa, že si lásku svojich levíčat môže kupovať. Na prvý pohľad sa môže tváriť, že ju život jej ratolestí nezaujíma, no pritom všetko chce koordinovať. Má veľmi vysoko nastavenú latku, ktorú síce sama nemá problém dosiahnuť, ale nie vždy sa to darí jej potomkom. Od svojich detí vyžaduje veľa. Kritiku však neznesie. Veď no a čo. Veď aj tak jej nakoniec za to poďakujú. Mama Lev preto úmyselne alebo neúmyselne prehliada skutočné túžby a sny svojich drobcov. Je totiž presvedčená, že len ona najlepšie vie, čo je pre nich naozaj dobré.

Levice nemôže nič vyviesť z omylu. Aj keď má jej  dieťa diametrálne odlišné názory na kariéru, životný štýl a presvedčenie, stále bude hrať dominantnú úlohu pri jeho výchove. Tvrdo pracuje, no nájde si čas aj na zábavu, kde prejaví svoju hravosť a kreativitu. Svoje ratolesti zahrnie vrúcnymi objatiami a bozkami, prejavmi úprimnej lásky a sú jej veľkou pýchou.  Priateľská rodina je pre mamu Levicu požehnaním, no niekedy treba popustiť uzdu, aby jej potomok mohol odísť a sám objavovať svet okolo neho.

Silné stránky osobnosti:  sebadôvera, vodcovstvo, kreativita, hravosť

Slabé stránky osobnosti: egocentrizmus, sklon k dráme, prehnaná vášeň a priveľké očakávania

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom