Najväčším problémom týchto detí býva rozhodnutie. Je pre nich veľmi ťažké vybrať si ráno oblečenie, rozhodnúť sa pre to, alebo ono. Rodičia malej Váhy ju musia naučiť, aby sa rozhodovala sama, pretože v dospelosti to potom bude mať ťažké. Tieto deti disponujú vyberavým vkusom a dobrým správaním. Keďže rešpektujú staršiu generáciu, vedia si získať  srdcia starších. V škole patria k vzorným žiakom, no  zväčša nemajú vzťah k športom. Je preto úlohou rodičov zabezpečiť aj ich fyzický vývoj.

Deti narodené v znamení Váh sú citlivé a dosť prežívajú emocionálny stres či podráždenie svojich rodičov. Aby sa neobviňovali z toho, čo sa stalo, musíte s nimi veľa hovoriť. Ich citlivosť mnoho komplikuje, preto nie sú ľahkým znamením. Malé Váhy túžia po krásnych veciach a ťažko znášajú kritiku. Ide o kreatívne znamenie, preto detskí psychológovia odporúčajú obklopiť tieto deti iba krásnymi vecami. Tým budete rozvíjať ich estetické cítenie. Baví ich kreslenie, hudba a umenie.

Deti Váh potrebujú útulnú rodinnú atmosféru, kde sa budú cítiť chránené a kde môžu relaxovať. Malí príslušníci tohto znamenia zverokruhu sa musia dostatočne vyspať, aby sa zotavili. Nie sú príliš otužilí, rýchlo sa unavia, ale zároveň nie sú ufňukaní a nevyžadujú pozornosť. Malé Váhy bývajú medzi rovesníkmi obľúbení, milujú svojich kamarátov a sú radi v kolektíve.

Deti narodené v tomto znamení sú veľmi vnímavé a neznášajú konflikty. Často v sebe potláčajú svoju nespokojnosť, až kým raz nevybuchnú. Keďže títo drobci dobre vedia odhadnúť emócie iných, niekedy sa stáva, že dokážu manipulovať s dospelými v ich okolí. Postačí im na to vhodne zvolená lichôtka alebo služba, a hneď si vás naklonia na svoju stranu. Na druhej strane odhalia každé klamstvo a podvod. Tieto deti majú hlavu plnú nápadov, no chýba im odhodlanie uskutočniť ich. Ak sa stretnú s nepochopením svojich blízkych, stávajú sa povrchnými a krutými.

Malým Váham sú ľahostajné bežné starosti . Niekedy sa zdá, že sa neustále vznášajú v oblakoch a všetko pozemské je im cudzie. Často nevedia hospodáriť ani s peniazmi a svoje vreckové premárnia na zbytočnosti.

Váhy dieťa: Dievča

Dievča, ktoré sa narodilo v znamení Váhy je jemné, krehké a pôvabné stvorenie. Sú to nežné dievčatká, ktoré milujú obliekať sa ako princezné a chcú vlastniť  všetky krásne veci. Majú tiež rady domácich maznáčikov. Dievčatá Váhy bývajú veľmi chorľavé, a preto vyžadujú viac starostlivosti zo strany rodičov ako deti narodené v inom znamení. Tieto malé princezné sa usilujú o dokonalosť, ženskosť sa u nich prejavuje už od malička. Nebudú sa naháňať s chlapcami a hrať neohrabané hry, veď to sú malé slečny od narodenia.

Nie je nič neobvyklé, že tieto  malé dievčatá môžu celé hodiny rozjímať nad krásnym. Veľmi rady počúvajú rozprávky. Sú schopné dlho obdivovať západ slnka, krásnu prírodu, vážiť si krásu kvetov. Malé Váhy sa dokážu hrať dlhé hodiny s bábikami, obliekať ich a česať ich. Počas dospievania sú tieto dievčatá nezvyčajne príťažlivé, a preto im rovesníci venujú pozornosť. Slečny Váhy vás môžu niekedy prekvapiť nečakane odvážnymi činmi a prejavom mužských vlastností.

Váhy dieťa: Chlapec

Chlapci Váh oplývajú mnohokrát  dievčenskými vlastnosťami. Môžu mať príjemný mäkký hlas, pokojné a jemné správanie.  Viac ako drsné chlapčenské hry ich zaujíma konštruovanie vecí a čítanie pútavých kníh. Mnoho chlapcov narodených v znamení Váh  má hudobné schopnosti, radi spievajú a tancujú a ľahko sa učia hrať na hudobné nástroje. Chlapci Váhy majú pokojný charakter, sú vyrovnaní, neboja sa byť prvými, ktorí začnú rozhovor s cudzími staršími.

Negatívnou stránkou týchto chlapcov je ich lenivosť. Treba ich stále napomínať, viesť a usmerňovať.  Sami málokedy prejavia iniciatívu. Váhy sú nerozhodné, neustále váhajú a pochybujú o svojej voľbe. Ak máte chlapca Váhy, mali by ste v ňom podporovať odhodlanie a pevnú vôľu.

Ako vychovávať dieťa Váhy

Ako už bolo spomenuté vyššie, u dieťaťa Váh je potrebné rozvíjať odhodlanie, schopnosť robiť pevné rozhodnutia. Aby nepochybovalo o sebe  ani v každodenných veciach. Pri večnom hľadaní harmónie sú Váhy schopné stratiť sa vo svojich vlastných túžbach. Potrebujú pomoc pri hľadaní niečoho, čo sa im páči, čo ich bude do budúcna motivovať pozitívnym smerom. Bez toho bude ich život nudný a nezmyselný. Váhy treba tiež naučiť budovať vzťahy s ľuďmi a nachádzať kompromisy s ostatnými.

Deti Váhy môžu podľahnúť vplyvu iných alebo si svojich priateľov vyberajú tak dlho a opatrne, že nakoniec zostanú sami. Rodičia by si mali dať pozor, s akými deťmi sa ich malá Váha kamaráti. Večné hľadanie harmónie a seba samých ich často vedie k pochybným spolkom, kde sa dostávajú pod negatívny vplyv. Váhy nemožno nazvať príliš náboženskými, ale na druhej strane ich zaujíma duchovno a ezoterika. Často si tieto deti volia cestu filozofa, ak si myslia, že ich život sklamal. V detstve ich treba nechať naplno sa prejaviť v umeleckej činnosti , kde môžu najviac vyniknúť.

Rodičia dieťaťa narodeného v znamení Váhy by si mali uvedomiť, že krikom nič nedosiahnu, ale skôr všetko zhoršia. Jeho vnímavá a citlivá povaha bude veľmi trpieť. Najlepšie je, ak sa s nimi v pokoji porozprávate bez zbytočných emócií. Doprajte mu väčšiu samostatnosť, naučte ho zodpovednosti a vytrvalosti. Ukážte v praxi príklady vzťahu k peniazom, pretože má tendenciu ľahko ich minúť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom