Ak sa vám má narodiť dieťa v znamení Strelec, mali by ste sa rozlúčiť s pokojným životom. Sú to neposedné, veľmi aktívne deti, ktoré milujú každé dobrodružstvo. Pri tom všetkom málokedy pozerajú pod nohy, tak sa pripravte na množstvo modrín, zlomenín či iných úrazov a zabrať dostane i váš nábytok alebo dekorácie. Rozbité vázy, roztrhané záclony alebo zničená stolička nebude ničím výnimočným. Malý Strelec by mal určite využiť svoju energiu v nejakom športe. Chýba mu však vytrvalosť a sústredenosť, preto ho treba odmalička viesť k tomu, aby sa naučil veci dotiahnuť dokonca a sústredil sa na jednu vec. Nebude sa priateliť  ani so stereotypmi, ktoré priam neznáša.

Dieťa Strelec je tvor veľmi spoločenský, veselý, energický a aktívny. Nemá komplikovanú povahu a k okoliu sa správa priateľsky. Ako tieto deti dospievajú, pomaly sa vytráca ich zvedavosť a stávajú sa pokojnejšími, dokonca až lenivými.

Malí príslušníci tohto znamenia zverokruhu sú neuveriteľne veselé, preto sú v spoločnosti obľúbené. Pozor však, túto obľúbenosť vedia aj patrične využiť a môžu vás zmanipulovať, ani si to neuvedomíte. Radi spoznávajú svet vo všetkých jeho odtieňoch a v škole vynikajú iba v predmetoch, ktoré ich bavia.

Malý Strelec sa nikdy nenudí sám. Stále je obklopený priateľmi a ľahko si získa nových známych. Dokáže si nájsť cestu aj k najneprístupnejšiemu mrzútovi. Len málokto totiž odolá jeho čaru optimistickej osobnosti. V každom tíme sa takéto deti snažia byť v centre pozornosti, dokonca aj v materskej škole prejavujú sklon ostatné deti viesť. Strelec miluje prechádzky, outdoorové aktivity, ktoré sľubujú zaujímavé zážitky. Dieťa Strelec veľmi rád chodí so svojimi rodičmi na návštevy alebo do zábavných parkov. Najlepším odpočinkom pre neho je výlet na nové miesto, kde na neho čakajú dobrodružstvá a nové známosti.

Strelec dieťa: Dievča

Dievčatá narodené v znamení Strelec sú od útleho detstva úplne nezávislé, spoločenské a veselé.  Viac ich bavia chlapčenské hry, naháňačky, stavanie bunkrov a zahrajú sa i s autíčkami. Medzi priateľmi majú viac chlapcov ako dievčat. Tento trend pokračuje až do dospievania. Dievča narodené v tomto znamení zverokruhu má ostrý jazyk a jej vtipy môžu byť niekedy urážlivé. Nemali by ste sa však uraziť – nerobí to so zlým úmyslom.

Malá Strelkyňa nie je vôbec rozmaznaná a veľmi skoro opúšťa rodičovský dom. Jej záujem o život v dospelosti sa prebúdza pomerne skoro. No nemusíte sa báť. Toto dievča je natoľko bystré a nezávislé, že si dokáže poradiť samo a rozoznať dobré od zlého.

Strelec dieťa: Chlapec

Rovnako očarujúci a obľúbení v kolektíve ako dievčatá narodené v tomto znamení sú aj chlapci. Dokážete sa s ním porozprávať a získa si vás svojou úprimnou zvedavosťou. Chlapec Strelec je malý šibal, ktorý vás chce rozosmiať svojimi žartíkmi. Detský príslušník tohto znamenia zverokruhu nie je falošný a zväčša povie na rovinu, čo si myslí. Mnohokrát vás môže uraziť, ale nemyslí to v zlom

Chlapec Strelec je tvrdohlavý a nepoddajný, oplýva veľkou predstavivosťou  a zmyslom pre spravodlivosť. Často sa k slabším správa ochranársky. Nemá problém potrestať tých, ktorí z jeho pohľadu urobili zle. Malý Strelec je odvážny a postaví sa i staršiemu a silnejšiemu súperovi. Zároveň posvätne ctí záujmy rodiny, jeho podporou si môžete byť vždy istí. Dospievajúci Strelec si zároveň neuveriteľne váži svoju vlastnú slobodu, nedovolí, aby do nej niekto zasahoval, a neponáhľa sa so získaním vlastnej rodiny.

Ako vychovávať dieťa Strelec

Každý rodič malého Strelca by si mal uvedomiť jednu vec. A to neobmedzovať jeho osobnú slobodu. Nebráňte mu v spoznávaní sveta. Rodičia by mali s dieťaťom navštevovať nové miesta čo najčastejšie, dávať mu príležitosť rozvíjať sa, osvojovať si nové zručnosti. Pre Strelca nie je nikdy príliš veľa informácií. Miluje knihy s farebnými obrázkami, vzdelávacie hry, hlavolamy, stavebnice – to všetko tomuto dieťaťu robí radosť. Ak ho to baví, môže sa naučiť písmená a čísla už od dvoch rokov a začať ovládať iný jazyk.

Dieťa narodené v tomto znamení je dosť márnivé a veľkorysé k svojim kamarátom či k sebe. Niekedy sa správa až extravagantne.  Preto by ho rodič mal naučiť opatrnejšiemu zaobchádzaniu s peniazmi. Mali by ste mu byť príkladom a ukázať mu, na čo je možné minúť peniaze a od čoho treba upustiť. Je tiež potrebné dodržiavať správny denný režim dieťaťa, aby sa nepreťažoval. Dajte si pozor aj na jeho správnu výživu a spánok.

Malý Strelec je tiež príliš dôverčivý k cudzím ľuďom. Nie vždy sa to vypláca a niekedy to môže byť až nebezpečné. Ak sa vaše dieťa narodilo v tomto znamení, skúste mu vysvetliť, aby bolo opatrné a naučte ho tiež taktnosti. Najlepšie si to osvojí, ak mu to podáte formou hry a osobného príkladu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom