Deti narodené v znamení Rýb potrebujú neustálu pozornosť a starostlivosť. Sú to citlivé stvorenia, v ktorých sa kombinujú zlé i dobré stránky predchádzajúcich znamení zverokruhu. Malá Ryba môže žiť v uzatvorenom svete, ktorý si vymyslí podľa vlastných predstáv. Je to veľmi kreatívna osobnosť, ktorá sa môže cítiť najmä v období dospievania osamelá a nepochopená. Stáva sa rukojemníkmi svojich vlastných predstáv a komplexov menejcennosti.

V škole deti tohto znamenia zverokruhu  ukazujú priemerný výsledok. Ak si však Ryby nájdu duchovné spojenie a empatiu s učiteľom, potom sa môžu stať vynikajúcimi študentmi.

Veria dosť dlho v mágiu a nechcú sa vyrovnať s nespravodlivosťou života. Ryby, ako žiadne iné znamenie, potrebujú maximum lásky a citlivosti od dospelých, pretože od toho závisí ich zdravý duševný vývin.

Ryby podľa starodávnych presvedčení symbolizujú večnosť. Predstaviteľov tohto znamenia nemožno nazvať materialistami, na všetko sa pozerajú z duchovného hľadiska. Dokonca na prvý pohľad sa môže zdať, že Ryby vôbec nezaujíma bohatstvo, množstvo hračiek a luxus.  Pohodlie a útulnosť však majú radi, hoci sami sa o to snažia vynaložiť minimum úsilia.

Deti narodené v znamení Rýb bývajú verní priatelia a spoľahliví spoločníci. Môžete sa na nich v zložitej situácii spoľahnúť, vždy budú počúvať svoju spriaznenú dušu a podľa možností prídu na pomoc. Od malička sú veľkorysí a súcitní.

No na druhej strane aj malé Ryby potrebujú porozumenie od svojich blízkych. Je to niekedy veľmi ťažké, pretože svoje skutočné pocity málokedy prezradia.  Pre svojich rodičov bývajú deti tohto znamenia tajomstvom a potrebujú nasmerovať správnym smerom. Často, už v dospievaní, si nemôžu zvoliť ďalšiu cestu. Ak Ryby nenasmerujete včas na správnu cestu, môžu sa pre svoju mäkkosť a náchylnosť na vplyv iných ľudí dostať na šikmú plochu a do problémov so zákonom.

Ryby dieťa: Dievča

Dievčatá narodené v znamení zverokruhu Ryby majú rozporuplnú povahu a sú veľmi náladové. Chvíľu sa nevinne usmievajú a celý svet je vďaka ich úsmevu nádherný. No za pár sekúnd sa všetko zmení, zamračia sa a stiahnu do seba. Môže byť veľmi ťažké dozvedieť sa, čo spôsobilo zmenu nálady. A toto sa môže opakovať niekoľkokrát denne. Dievčatá narodené v znamení Ryby túto náladovosť budú mať i v dospelosti, iba sa časom naučia svoju zlú náladu skrývať.

Malé Rybky milujú záhadné príbehy, sú závislé na paranormálnych udalostiach. Niekedy sa môžu nechať ovplyvniť nezmyselnými vecami, preto by sa rodičia tohto dievčaťa mali zaujímať o jeho záľuby a nájsť pre ňu vhodné činnosti. Stojí za to ju prihlásiť do krúžkov, aby dievča Ryby častejšie komunikovalo so svojimi rovesníkmi – osamelosť mu totiž neprospieva.

Ryby dieťa: Chlapec

Chlapci narodení v znamení Ryby mávajú skôr ženské vlastnosti ako mužské. Od prírody sú dosť jemné a citlivé osobnosti. Ale niekedy sa v dôsledku ich nestabilného charakteru môžu prejaviť úplne opačné sklony: sebectvo a bezcitnosť. To je nebezpečné, pretože Ryby svoj vnútorný svet pred ostatnými uzatvárajú a ani rodičia nemusia mať podozrenie, čo sa v skutočnosti deje v detskej duši malých chlapcov Rýb. Aby sa zabránilo rozvoju nerestí a krutosti, je lepšie dať chlapcovi domáce zvieratko, o ktoré sa postará, a vštepiť mu lásku ku všetkému živému.

Ak je váš syn narodený v tomto znamení od prírody skôr jemný, pestujte v ňom pevnosť charakteru, naučte ho rozhodovať sa samého za seba a stáť si za svojim. Inak to bude mať v živote ťažké.

Povaha malých i veľkých Rýb je kontroverzná. Srdce im môže povedať jednu vec a myseľ si môže vyžadovať niečo iné alebo naopak. Pomôžte svojmu dieťaťu porozumieť samému sebe, rozhodovať o tom, čo je v danom okamihu dôležité a čo môže odmietnuť. Vzhľadom na citlivú povahu sa chlapec narodený v tomto znamení ľahko urazí a zložité situácie zvláda dosť zle. Škandály a konflikty sú pre neho veľkým stresom, mnohokrát trpí a veľmi sa trápi z hádok rodičov. Chlapci Ryby vyrastajú a osamostatňujú sa o niečo neskôr ako deti iných znamení.

Ako vychovávať dieťa Ryby

Najväčším problémom detí narodených v znamení zverokruhu Ryby je ich náladovosť. Preto naučte svoje malé Rybky ovládať svoje emócie a brať život s väčšou ľahkosťou.

Obzvlášť pozorný treba byť k dospievajúcemu príslušníkovi tohto znamenia. Jeho túžba k okultizmu a nadprirodzenu ho môže priviesť k rôznym asociálnym mládežníckym organizáciám a podľahnúť negatívnemu názoru niekoho iného. Chráňte svoje dieťa pred vplyvom falošných ideálov, aby ste predišli problémom. Dajte pozor, aby sa malá Ryba nestiahla do seba. Zaujímajte sa o jej život a záľuby.

Taktiež je dôležité, aby ste v dieťati narodenom v tomto znamení rozvíjali jeho vôľové vlastnosti. Musí sa naučiť povedať NIE a stáť si za svojim. Podporujte ho v zložitej situácii, buďte mu zároveň priateľom, nie nepriateľom, inak nájde svoju túžbu po pochopení  u nesprávnych ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom