Dieťa narodené v znamení Panna je malý bystrý perfekcionista, ktorý býva príliš náročný nielen na seba, ale aj na svoje okolie. Málokedy sa stane, že v jeho izbe nájdete neporiadok. To skôr vás ono upozorní na nejaký nedostatok napríklad zle postlanú posteľ a podobne. Malé Panny sú v škole vzornými žiakmi a v kolektíve bývajú skôr utiahnuté a hanblivé. Ich prehnané nároky a túžba po dokonalosti z nich robí malých pesimistov.  Rodičia by mali malú Pannu učiť, aby vnímala svet pozitívnym spôsobom, inak bude nešťastná.

Keďže tieto deti v sebe skrývajú svoje emócie, často im ich okolie nerozumie. Správajú sa chladne a pôsobia povýšenecky, preto si len ťažko získavajú priateľov. V skutočnosti prívrženci tohto znamenia zverokruhu  bývajú súcitní, pripravení poskytnúť pomoc a milujú tiež zvieratá. Deti Panny do bodky musia mať svoj život naplánovaný vopred a aj malá odchýlka z neho ich môže vyviesť z rovnováhy. Vedia vopred, kde pôjdu študovať, pracovať po skončení štúdia a podobne. Odmalička sa stávajú sebestačnými a cieľavedomými.

Dieťa, ktoré sa narodilo v znamení Panna, bude mať pokojnú a bezproblémovú povahu, preto to s jeho výchovou budete mať pomerne ľahké. Avšak býva veľmi prieberčivé, najmä čo sa týka jedla. Okrem toho vyžaduje pohodlie a čistotu.

Malé Panny nepotrebujú pochvalu, pretože sú sebestačné a neprijímajú nijaké hodnotenia, najmä kritiku. Ale vo svojom vnútri sú dosť prísni, niekedy vyžadujú príliš veľa od priateľov, príbuzných a radi kritizujú. Vďaka svojej opatrnosti deti Panny hospodária s peniazmi správne. S veľkou pravdepodobnosťou svoje vreckové minú na niečo užitočné. Okolie prekvapuje pokoj tohto dieťaťa a jeho disciplinovanosť. No nie každý dokáže rozoznať jeho skutočné myšlienky. Bude sa správať zdržanlivo, ticho, nikdy nebude prejavovať svoje skutočné emócie.

Práva vďaka týmto vlastnostiam malú Pannu budú ostatní považovať za ideálne dieťa, ale iba rodičia vedia, aké problematické je zistiť jej skutočné pocity a obavy.

Panna dieťa: Dievča

Dievča narodené v znamení  Panna je stelesnením čistoty a disciplinovanosti. Sama si uprace izbu, usporiada hračky, poukladaná skrine a nečaká, kým jej to prikážu rodičia. Zväčša každá mama v nej nájde dobrú pomocníčku, pretože malé Panny rady pomáhajú v domácnosti. Na druhej strane berú tieto stvorenia rodičovskú starostlivosť ako samozrejmosť, takže nečakajte žiadnu vďačnosť. Dievčina narodená v znamení Panna pôsobí veľmi chladne a aj keď svojich rodičov úprimne miluje, nedá im to najavo. Ťažko si otvára srdce i pred svojimi rovesníkmi.  Zdôverí sa jedine stránkam svojho denníka, kde si vyleje srdce. Malé Panny nevyhľadávajú spoločnosť, sú to bystré a uhladené dámy, ktoré radšej trávia svoj voľný čas v knižnici a čítaním pútavých kníh.

Panna dieťa: Chlapec

Chlapci, ktorí sa narodili v znamení zverokruhu Panna sa takisto ako dievčatá z tohto znamenia budú vyhýbať spoločnosti. Ak sa však nájde niekto, kto prekoná jeho nedôverčivosť , získa v ňom oddaného priateľa, a toto priateľstvo odolá mnohým skúškam.  Chlapec narodený v Panne, ktorý si nenájde priateľa, sa môže ocitnúť v izolácii a budú ho trápiť komplexy menejcennosti. Aby rodičia rozvíjali rozhodnosť, pevnosť charakteru, budú musieť vynaložiť veľa úsilia.

Pretože Panny nie sú náchylné na impulzívne prejavy pocitov, sú im cudzie boje a agresívne súťaženie. Obľubujú skôr intelektuálne hry – hlavolamy,  šach, krížovky a podobne. Títo chlapci môžu do takýchto potýčok vstupovať iba pod vplyvom silnejších znamení, pretože im nedokážu psychologicky odolávať. Z tohto dôvodu môže vzniknúť pocit slabosti, menejcennosti. Preto je veľmi dobré dieťaťu okamžite vysvetliť, že asertivita a sila nie sú ukazovateľom nadradenosti človeka nad ostatnými.

Ako vychovávať dieťa Panna

Odmalička majú malé Panny zmysel pre čestnosť a sú veľmi bystré. Súvisí to z ich povahou. Je oveľa ťažšie naučiť takéto dieťa relaxovať a brať život s väčšou ľahkosťou. Aby ste to dosiahli, musíte aspoň niekedy vziať dieťa Panny z jeho uzavretého sveta a ukázať mu krásy života a spontánnych rozhodnutí.  Táto malá osobnosť narodená v znamení zverokruhu Panna je veľmi úzkoprsá a bojí sa porušovať pravidlá, aby ju druhí neodsúdili. Malá Panna sa musí naučiť byť slobodná, pozerať sa na svet trochu obsiahlejšie, nie len z obmedzeného priestoru.

Na dosiahnutie tohto cieľa vás môže napadnúť veľa možností – napríklad cestovanie s celou rodinou, outdoorové aktivity, spoznávanie nových ľudí v uvoľnenej atmosfére.

Kritikou malej Panny nič nedosiahnete, nebude vás počúvať.  Váš názor či požiadavku musíte prezentovať výlučne ako radu od priateľa, bez toho, aby ste zvýšili hlas. Vyhnite sa tiež akémukoľvek násiliu či agresivite. Panna sa totiž do seba uzavrie a bude nevraživá. Hrajte sa s ňou interaktívne hry alebo čítajte fascinujúce knihy a encyklopédie.

Dieťa Panny treba od útleho veku zapojiť do detského tímu, aby sa necítilo izolované. Dôležité je povzbudzovať jeho sebadôveru a aby sa nebálo nadväzovať  kontakty s rovesníkmi.

Ak malá Panna nenájde pochopenie zo strany rodičov, postupne sa od nich vzdiali, uzavrie. Musíte sa naučiť, ako viesť s Pannou dôverné rozhovory, nevyčítať jej, neodsudzovať ju – už je dosť sebakritická na to, aby videla sama svoje vlastné chyby. Nebudete to mať však jednoduché…

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom