Malé dieťa Lev miluje moc a snaží sa v rodine už od malička zaujať vedúce postavenie. No na druhej strane sa tento malý kráľ nezaobíde bez vašej pochvaly a náklonnosti.  Preto, ak chcete, aby malé Levíčatá robili všetko, čo si želáte, nevyhrážajte sa im hrozbami, ale motivujte ich pochvalou.

Deti narodené v tomto znamení  majú tvorivé povahy, ale každodenné problémy ich vôbec netrápia. Rodič  malého Leva si musí poradiť s neposlušnosťou a pocitom nadradenosti nad ostatnými. Veľmi ťažko ho tiež prinútite, aby si napríklad upratal izbu. To radšej bude tvrdo pracovať.  V škole bývajú veľmi dobrí študenti, ale žiaľ trochu nedisciplinovaní. Avšak dospelí im to vždy prepáčia najmä vďaka ich vrodenej charizme.

Malé Levíča už od kolísky disponuje sebadôverou a zvedavosťou. Nebojí sa vyliezť z kočíka a bez strachu prebádať okolie. Ak máte doma toto dieťa, pripravte sa na veľkú dávku silnej vôle, pýchy a autority. Keď plače, tak sú to slzy rozhorčenia a nie bezmocnosti. Už od prvých dní života začne Levie dieťa prejavovať kráľovskú povahu.  Nebude sa báť cudzích ľudí a bez problémov nadviaže kontakt s akoukoľvek osobou.

Malé Levy sú medzi rovesníkmi veľmi obľúbení.  Je to nielen vďaka ich štedrosti, ale tiež tomu, že sa vždy postavia za tých, ktorí sú slabší.  Rýchlo sa stanú v tíme vodcami, ale keď ich to začne nudiť, začnú sa hrať so svojimi „podriadenými“. Sú to malí manipulátori a vy ani nezbadáte, že sa riadite podľa ich želaní.

Dieťa narodené v znamení Lev sa môže javiť ako hyperaktívna osobnosť. Treba ho zapojiť už od útleho detstva do súťaživých hier, kde sa najlepšie prejavia jeho vlastnosti. Potrebuje sebavyjadrenie a obdiv okolia, preto je pre neho výhra dosť dôležitá. Malý Lev sa často správa ako stred vesmíru a dáva ostatným pocítiť, že on je niečo viac.

Lev dieťa: Dievča

Dievčina narodená v znamení Lev je niekedy ako rozmaznané mačiatko. Ide o veľmi sebavedomé a povýšenecké dieťa, ktoré sa považuje za krásne a šikovné stvorenie. Vždy chce byť centrom pozornosti a odmalička túži po luxuse, aj keď vyrastá v chudobnom prostredí. Táto túžba je v budúcnosti jej hnacou silou, preto takmer vždy dosiahne úspech. Ak ste rodičom tejto malej levej princeznej, pripravte sa na dievčenské rozmary, ktoré musia byť splnené za každú cenu.

Malá Levica má v sebe silnú osobnosť a pevnú vôľu, ktorú však skrýva za dobré mravy. Vie, ako sa správať v každej situácii a keďže pozná svoju vlastnú hodnotu, býva i dieťaťom šťasteny.  Rovnako ako všetky ostatné deti, aj Levie dievča potrebuje lásku a starostlivosť od svojich rodičov. Ale nečakajte, že bude plakať pre nespravodlivosť, ale skôr pre urazenú pýchu.

Lev dieťa: Chlapec

Chlapca narodeného v znamení Lev možno právom nazvať malým kráľom. Ostatným dáva pocítiť svoju nadradenosť. Ide o veľmi zvedavé, energické a náročné dieťa. Malý Lev musí byť za každú cenu centrom pozornosti, a ak z nejakého dôvodu zostane nepovšimnutý, bude skutočne trpieť. Vie byť však tiež láskavý a milý. Príde pomôcť, ak je treba.  Vo výnimočných prípadoch sa môže zúčastniť bitky, ale častejšie je nestranným pozorovateľom.

Chlapec narodený v znamení Lev je dosť márnivý a závislý na pochvale iných. Získate si ho lichôtkami. Práve to je jeho slabosťou, keďže nevie rozlíšiť skutočnú pochvalu od falošných lichôtok. Niekedy si neuvedomí, že tak sa môže stať manipulovateľným. Bez lichôtok a chvály začne malý Lev trpieť a urážať sa.

Ako vychovávať dieťa Lev

Každú minútu svojho života bude dieťa narodené v znamení horoskopu Lev túžiť po uznaní od ostatných. Musíte ho neustále chváliť, ale pozor, netreba to však preháňať. Napríklad, ak sa snaží zaspievať pieseň a nejde mu to, potom ho môžete pochváliť za úsilie a nie za krásny hlas. Takáto chvála dá podnet na jeho rozvoj. Naopak prázdne lichôtky iba nasýtia pýchu tohto dieťaťa a nebude sa snažiť ďalej. Môže sa v ňom rozvinúť egocentrizmus, ktorý mu môže v budúcnosti narobiť problémy vo vzťahoch k ostatným.

Rodičia malého Leva by mali tiež podporovať jeho aktívne hry a beh. Dieťa totiž disponuje množstvom energie, ktorú musí minúť – môžete ho nasmerovať iba pokojnejším smerom. Perfektne sa ovláda a aj keď spadne a zlomí si koleno, bude sa snažiť zadržať slzy. Ak ho však niekto naozaj nahnevá, bude to mať s ním dosť ťažké.  Vrhne sa na neho so všetkou silou a rýchlosťou, ktorej je schopný. Toto dieťa môžete naučiť byť opatrné iba pokojným presviedčaním, v žiadnom prípade však nie zákazmi.

Aby mohol Lev zaujať pre neho vhodnú pozíciu v spoločnosti, musí mať dobré vzdelanie. Okrem toho by mal poznať hodnotu peňazí , preto ho odmalička učte, ako nakladať s financiami. Veľa príslušníkov tohto znamenia zverokruhu bude od svojich rodičov vyžadovať neúnosne drahé dary, bez toho, aby si uvedomili ich hodnotu. Vďaka tomu, že malého Leva naučíte práci a zodpovednosti, bude si môcť získať rešpekt a stane sa v živote úspešným.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom