Ak sa narodilo vaše dieťa v znamení Býk, čakajte tvrdohlavú, impulzívnu, vytrvalú povahu s pevnou vôľou, ktorá túži po nezávislosti. No zároveň potrebuje, aby ste ho zahŕňali láskou. Dieťa Býk sa ťažko prispôsobuje zmenám, zväčša je to introvert, ktorý na prvý pohľad pôsobí pokojne. Keďže ťažšie nesie novinky, nebude chcieť ísť do škôlky, dlho sa adaptuje v neznámom kolektíve a v neobvyklom prostredí . Je pravdepodobnejšie, že malý Býk zostane v spoločnosti svojej starej mamy a ďalších príbuzných.

Už od útleho veku sa môže prejaviť jeho majetníckosť a súperenie so súrodencami o rodičovskú lásku. Ak nechcete, aby táto črta prerástla do sebectva, musíte mu vysvetliť, že milujete všetky deti v rodine rovnako. Ak to Býci pochopia, potom ukončia súperenie v rodine.

Malý Býk miluje pohodlie, pripútava sa k hračkám, k svojmu domovu a k zaužívaným zvyklostiam. Preto dáva prednosť domácim hrám pred hlučnou pouličnou zábavou. Nebude si ani vynucovať vašu pozornosť scénami , krikom či rozmarmi. Väčšinou je pokojný a svoje pocity bude skrývať.

Deti narodené v znamení Býk už v rannom veku prejavujú svoje umelecké nadanie, najmä v kreslení.  Sú tiež citlivé a obávajú sa akýchkoľvek problémov, ktoré sa vyskytnú v rodine. Takéto deti si navyše ťažko zvykajú na nové prostredie, získavajú nové vzťahy a snažia sa neporušovať staré väzby. Preto akékoľvek ťažkosti môžu vyvolať rôzne psychologické poruchy a fóbie. Malý Býk bude radšej potichu trpieť, aby dal najavo svoj nesúhlas. Musí tiež neustále dostávať  starostlivosť a lásku, bez ktorých sa z neho stane zatrpknuté a pesimistické dieťa.

V dospievaní sú Býci pokojní, čestní a otvorení. Spravidla patria medzi usilovných študentov a zväčša nevyhľadávajú zlú spoločnosť.

Býk dieťa: Dievča

Dievča narodené v znamení Býk je pokojné, vzorné a bezproblémové. Od mladého veku pomáha matke, miluje upratovanie svojej izby, nerozhadzuje oblečenie a hračky. Jedná sa o veľmi úhľadné, upravené dieťa, ktoré sa naučí samo včasne obliekať a postarať sa o seba. Dievčatko navyše čoskoro prejaví záujem o učenie a sebazdokonaľovanie.

Aj keď vaša princezná narodená v znamení Býk bude mať mierumilovnú povahu, nevyvíjajte na ňu nátlak a nenúťte ju do ničoho. Dosiahnete totiž pravý opak. Niekedy môže byť veľmi tvrdohlavá a trucovitá.

Býk dieťa: Chlapec

Chlapec Býk bude trošku sebecký, pokiaľ ide o jeho majetok. Rád si privlastní hračky a nebude sa chcieť s nimi podeliť. Preto viac obľubuje hru o samote. Takisto sa nebude chcieť deliť ani  o materskú lásku. Malí Býci budú vždy uprednostňovať tiché hry s rovesníkmi pred bitkami. Chlapci tohto znamenia sú iniciatívni a šetrní, preto sú už od útleho veku schopní primerane spravovať svoje vreckové výdavky. Zväčša majú zdatnú telesnú konštrukciu, takže sa môžu hodiť na niektoré typy športov. Čo sa týka priateľstva, dokážu si vytvoriť silné puto, kde budú vždy brániť svojho kamaráta. Býk v puberte zriedkakedy nemá cieľ. Práve naopak, často si vytvára jasné ciele a plány do budúcnosti.

Ako vychovávať dieťa Býka

Dieťa Býk v prvom rade potrebuje cítiť rodičovskú lásku, náklonnosť a nehu. Zle znáša tiež zhon a stresujúce situácie. V žiadnom prípade naň prehnane netlačte. Aj keď sú tieto deti zväčša pokojné, ak ich rozhneváte, stávajú sa neovládateľnými. Neskúšajte ich trpezlivosť. Ak sa musí malý Býk dostať do nového prostredia alebo tímu, mali by ho rodičia povzbudiť a upokojiť. Najlepšie je opísať pozitívne stránky novej situácie – Býk nakoniec preukáže svoju inteligenciu a talent, len mu adaptácia bude trvať omnoho dlhšie ako iným deťom.

Dieťa narodené v znamení Býk vám iba pri opatrnom a starostlivom prístupe vekom všetko vráti dvojnásobne – nikdy nezabudne na svoj domov, postará sa o svojich najbližších. Ľahostajnosť a chlad zo strany rodičov však spôsobujú dieťaťu Býka silné utrpenie, ktoré v tichosti vydrží a nikdy nedá najavo.  Ale zrazu odíde a pretrhne všetky príbuzenské väzby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom