Holenie intímnych miest: Prečo nás partner o to žiada?

Holenie intímnych miest: Prečo nás partner o to žiada?
Holenie intímnych miest: Prečo nás partner o to žiada? Thinkstock

Intímny život muža a ženy so sebou prináša mnohé zmeny v ich životoch. Taktiež rozdielne životné štýly a moderný trend potláčania biologických prejavov tela má za následok napr. zbavovanie sa nášho ochlpenia. Čo robiť, ak ste ešte nepodľahli móde a váš partner vás požiadal o vyholenie intímnych partií?

Oholiť či nie?

Na túto tému už bolo veľa diskusií odbornej i laickej verejnosti. Síce najskôr odborníci boli radikálne proti, v tomto smere vytvorili istý kompromis. Ponechať aspoň časť ochlpenia, ktoré „stimuluje“ imunitu pošvového vchodu a znižuje tak riziko vaginálnej infekcie – najmä kvasinkovej. Chĺpky tvoria teda istú prirodzenú ochranu pred baktériami a napomáhajú udržať prirodzené ženské prostredie. Ak dôjde k porezaniu počas holenia, ranka sa môže infikovať, preto aj po tejto stránke takáto úprava nie je vždy zdraviu prospešná. Podráždenie a zapálenie kože po holení a vznik červených pupencov sú nepríjemnou záležitosťou.

Na druhej strane práve vyholené ženské intímne partie pôsobia esteticky a hygienicky. Najmä pravidelná hygiena je omnoho jednoduchšia. Pod sa tak nezadržiava a nerozkladá na chĺpkoch a predchádza sa vzniku nepríjemného zápachu. Ďalšiu výhodu holého prirodzenia ocení váš milostný partner pri orálnom sexe.

Je to na vás

Nakoniec rozhodnutie, či vyhovieť jeho želaniu alebo nie, je vždy len na vás, veď ide o vaše intímne miesto. Dôležitý je váš celkový súlad s partnerom, a to nielen v pohlavnom živote. Ak na tom trvá, skúste to preň urobiť. Chĺpky určite znova dorastú a partner ocení vašu snahu vyhovieť jeho želaniu. Väčšinou sa stáva, že ak už raz podstúpite túto úpravu, budete ju absolvovať pravidelne. Vyskytol sa aj názor, že oholenie intímnych miest zdvíha sebavedomie. Môžete sa cítiť viac sexi a príťažlivejšia aspoň v očiach vášho milenca určite, keďže vás o to požiadal práve on.

Má milenku?

Táto otázka vás napadne, ak sa jedná o dlhoročné manželstvo a predtým mu to nevadilo. Ak ste dosť konzervatívna, máte sa na to uraziť? Prečo to po vás vaša polovička vlastne chce? Predtým sa muži nestarali, či sme oholené alebo nie. Takéto otázky sa neriešili a partnerský či sexuálny život sa zbytočne nekomplikoval. Čo ak má nejakú známosť mladšieho vydania, ktorá túto procedúru určite absolvuje?

Tu platí o to viac pravidlo nevidieť problémy tam, kde nie sú. Veď milovanie by malo byť hrou a zmena vítaným oživením. Ak aj naďalej budete chcieť zostať prirodzená, je na vašom partnerovi, či bude schopný kompromisu. Na prvom mieste je spokojnosť vás oboch a prežitie po každej stránke kvalitného partnerského vzťahu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom