Hlas lásky: Film voľne inšpirovaný životom Céline Dion

ALINE
Foto: Magic Box

Film Hlas lásky vznikol ako pocta a oslava kanadskej divy Céline Dionovej, ktorá už desaťročia svojím hlasom okúzľuje celé svet.

„Pri Céline ma okrem talentu fascinuje jej úprimnosť. Správa sa k publiku ako k rodine. Keď som ju videla na koncerte v Bercy, cítila som okolo nej doslova auru a to, akí milí sú jej fanúšikovia. Cítila som sa ako doma,“ hovorí režisérka a spoluautorka scenára Valéria Lemercier, ktorá zároveň v snímke účinkuje aj v hlavnej úlohe. „Mesiace som cez deň, v noci sledovala, čítala a počúvala veľa vecí o Céline, o jej manželovi a nakoniec o jej rodine a najmä o trojici, ktorá sa stala mojimi novými priateľmi. Chcela som rozprávať svetu o sile jej rodiny, zázemí, ktoré jej vždy pomohlo udržať nohy na zemi,“ vysvetľuje.

Príbeh filmu sa začína v Quebeku, koncom šesťdesiatych rokov 20. storočia, keď Sylvette a Anglomard privítajú vo svojej rodine 14. dieťa: Aline.

„Najprv som hlavnej postave hovorila Céline. O šesťdesiat strán neskôr sa k projektu pripojila Brigitte Buc, s ktorou som pracovala už na komédii Taká normálna kráľovská rodinka (Palais Royal!, 2005). Presvedčila ma, aby sme krstné mená zmenili. Tým sa všetko odblokovalo. Vďaka „Aline“ zachovávame realitu, ale mohli sme si slobodne vymýšľať detaily, ako zásnubný prsteň v kopčeku zmrzliny alebo staré topánky, ktoré jej matka požičala na prvý konkurz, čo vysvetľuje tisíce párov topánok, ktoré neskôr má vo svojich šatniach. Nechala som sa viesť svojím inštinktom,“ prezrádza scenáristka.

V rodine Dieuovcov prevláda celý život  hudba a keď Aline vyrastie, objavia v nej prekrásny dar, zlatý hlas. Keď si jej hlas vypočuje hudobný producent Guy Claude (Sylvain Marcel), napadne mu iba jediná vec – urobiť z Aline (Valérie Lemercier) najväčšiu svetovú speváčku. S podporou svojej rodiny a pod skúseným vedením Guya Claudea, z ktorého neskôr vznikne láska, budú spolu písať príbeh neobyčajného osudu.

Film HLAS LÁSKY prináša do slovenských kín slovenská filmová a distribučná spoločnosť MAGIC BOX Slovakia 18. novembra 2021.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom