Hladký alebo strapatý? Skrátka drdol

Hladký alebo strapatý? Skrátka drdol
Hladký alebo strapatý? Skrátka drdol www.thinkstockphotos.com

Drdol sa hodí na každú príležitosť a ku každému oblečeniu. Ponúka viacero možností. Každá si príde na svoje. A hlavne je jednoduchý a trendy.

Prichádzajú teplé mesiace, letné dni, kedy sú nám dlhé vlasy často na obtiaž. Veľa žien má potrebu v lete viac vypínať vlasy do účesov než zvyčajne. Skvelým tipom na leto je drdol. Všetky vlasy sú zopnuté, takže sa vám nebude potiť krk a okrem toho perfektne vyzerá. Prinášame vám najzákladnejšie typy drdolov.

Ležérny strapáčik

Zvládne ho každá žena. Nie je na ňom totiž nič náročné. Neexistujú pravidlá alebo špeciálne návody, ako sa učesať dostrapata. Ide o to, že cieľom tohto copíku je, aby vyzeral strapato. Takže môžu vypadávať zboku pramienky vlasov do lokňov. Drdol nemusí byť pevne prichytený. Najjednoduchšie tento účes dosiahnete, ak skloníte hlavu, chytíte do obidvoch rúk všetky vlasy a pozaplietate ich do gumičky ľubovoľnými smermi aj ťahmi.

Hladký alebo strapatý? Skrátka drdol
xxxxx shutterstock.com

Elagantná balerína

Tento účes si nevyžaduje veľa času a aj napriek tomu sa výborne hodí i na svadbu alebo akúkoľvek príležitosť k šatám či kostýmu. Veľa žien ho nosí bežne do práce. Cieľom je uhladenosť. Vlasy uchopte do rúk a češte dohladka tak, aby nevypadávali žiadne pramene. Používajte súčasne lak, zjedoduší vám to úchyt vlasov do pevného chvostu. Na cop nasaďte vypchávku do drdlu a vlasy prerozdelte a obalte nimi násadku po celom obvode. Môžete tak urobiť sponkami aj gumičkou.

Mašľa z vlasov

Je veľmi nápaditý a chutný. Urobte si chvost na temene hlavy. Výborne vyzerá, ak je naklonený jemne do strany. Následne ho prehnite do gumičky smerom dopredu, akoby ste chceli urobiť drdol. Nepretiahnite všetky vlasy cez gumičku, ale musí sa vytvoriť drdol na hlave, pričom zvyšok chvosta smeruje dopredu. Drdol rozdeľte na dve strany a chvost spredu potiahnite dozadu pomedzi dva pramene. Zopnite ich do gumičky.

Decentná jednoduchosť

Vlasy uchopte do chvosta v najnižšom bode pri krku. Chyťte jeho koniec a začnite ním točiť do strany, pričom celý chvost obmotávajte okolo gumičky. Môžete tiež použiť ozdobné sponky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom