Historická romanca, ktorej nechýba napätie a akcia. Neznáma vo Fellsworthe

Neznama vo fellsworthe.jpg
Foto: Bux.sk

Sarah E. Laddovová napísala mimoriadne obľúbenú sériu Poklady Surrey, ktorá teraz vrcholí treťou časťou s názvom Neznáma vo Fellsworthe. Autorka nás zavedie na šľachtické panstvá obklopené hustými lesmi a do vidieckej školy vo Fellsworthe. Aby Annabelle Thorleyová mohla vykročiť na cestu k šťastiu, najprv musí prísť o všetko…

Po smrti otca, ktorý rodine zanechal dlhy a zničenú povesť, sú vyhliadky Annabelle Thorleyovej na šťastný život mizivé. Opustil ju snúbenec, a tak je vydaná na milosť a nemilosť panovačnému bratovi Thomasovi, ktorý ju začne nútiť k sobášu s násilníckym a oveľa starším Cecilom Bartrellom,

Cecil Bartrell. Bohatý, starý, nechutný Cecil Bartrell. Položila si ruky na operadlo stolice a začala sa pohrávať so strapcami na jej okraji.
„Vieš predsa, čo si o ňom myslím.“
„Pocity nie sú ničím viac než hlúpymi ženskými vrtochmi. Je to jediný bohatý muž, ktorý o teba javí záujem od Goodacra. Bartrell sa našťastie nezaujíma o škandál, čo vypukol okolo mena našej rodiny. Pamätaj na moje slová – Bartrell je tvojou jedinou a poslednou nádejou na vydaj. Ak sa budeš spoliehať na svoje srdce a jeho prelietavé city, skončíš vo väčšej chudobe, než v akej už si.“ Ako veľmi si Annabelle priala vyriecť slová, čo mala na jazyku, čo sa už-už drali von. Lenže vedela, že by to bolo zbytočné.

Ss koho bude bavit neznama vo fellsworthe.jpg
Foto: Bux.sk

Napokon Annabelle dospeje k smelému a na dámu v jej postavení vskutku neslýchanému rozhodnutiu: s pomocou hájnika Owena Locka utečie k svojmu strýkovi, správcovi školy vo Fellsworthe. Spočiatku sa zdá, že urobila dobre – získa miesto učiteľky a začína sa tešiť z pocitu slobody i z rastúcej náklonnosti k vdovcovi Owenovi a jeho dcérke Hannah.

Keď sa však po čase dozvie, že Thomas a Cecil Bartrell sa chystajú do Fellsworthu, jej nádej na šťastnú budúcnosť sa zrúti ako domček z karát. Navyše zmizne malá Hannah a nikde ju nevedia nájsť…

Ako dopadne horúčkovité pátranie po dievčatku a stretnutie Annabelle s bratom a Bartrellom? A bude vôbec v silách tých, čo mladú ženu ľúbia, aby ju ochránili pred tieňmi minulosti?

Skvele vykreslená londýnska spoločnosť začiatkom 19.storočia. Obdobie, ktoré nebolo veľmi naklonené mladým ženám… Obľúbite si viaceré postavy, po miernejšom rozbehu má príbeh spád, pridáva sa napätie a vy sa pýtate, či im bude súdené žiť šťastne až naveky alebo.
To je teda tretí diel Neznáma vo Fellsworthe od Sarah E.Ladd. Vydarený mix historickej fikcie, romantiky, tajomstva a dobrodružstva.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom