Halloween na tanieri: Kreatívna mama servíruje vtipné obedy

Halloween na tanieri: Kreatívna mama servíruje deťom vtipné obedy
Lee Samantha

Jednoduchý plán, ktorý mal deti naučiť samostatne jesť, sa zmenil na internetový hit, ktorý sledujú státisíce fanúšikov. Jedlé sochy Lee Samanthy z Malajzie sú pôžitkom pre oči i chuťové bunky. Pri príležitosti halloweenských osláv vznikla aj nová séria „jedlých strašidiel“.

S jedlom sa síce hrať nemá, zaujímavo naservírovaným obedom však pohrdne málokto. Presne tento cieľ sledovala aj dvojnásobná matka Lee Samantha z Malajzie, ktorá „maľuje“ priamo na tanieri. Od Audrey Hepburn, cez Michaela Jacksona, Snoopyho, Haaryho Pottera až po Červenú čiapočku – na tanieroch šikovnej matky nie je o zábavu ani o chutné jedlo núdza.

Začala som s tým v roku 2008, keď som bola tehotná s mojou druhou dcérou. Chcela som naučiť moju staršiu dcéru, ktorá mala vtedy dva roky, aby po mojom pôrode jedla samostatne. Som veľmi šťastná, že moje výtvory ju nesklamali a zakaždým sa tešila na novú porciu. Dnes sa už obe bijú o to, ktorá dostane na obed akú postavičku. Čas obeda je vždy nesmierne zábavný,“ uviedla Lee.

Výtvory šikovnej matky sa na sociálnych sieťach stali okamžitým hitom a dnes už svojich fanúšikov na Instagrame či Facebooku počíta na státisíce. Lee pritom nemá žiadne profesionálne kulinárske zázemie – spolieha sa čisto na vlastnú fantáziu, občas ju inšpirujú aj televízne relácie o varení. „Neabsolvovala som žiadne kurzy. Som len obyčajná mama na materskej dovolenke,“ hovorí Lee.

LeeSamantha

Pred tým, ako sa pustí do tvorby „jedlých sôch“, si svoje návrhy vždy nakreslí, aby zbytočne neplytvala jedlom. Najčastejšie používa ryžu, chlieb, zeleninu a ovocie, ostatné potraviny dopĺňa podľa potreby. „Dôležité je, aby ingrediencie boli čerstvé, chutné a farebné,“ hovorí umelkyňa.

Na otázku, či jej dcéram nie je ľúto dokonalé výtvory zjesť, Lee odpovedá: „Vôbec nie, práve naopak – rady si počas jedla vymýšľajú rôzne príbehy. Je to vždy veľká zábava.“

www.today.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom