Bývalý poslanec NR SR György Gyimesi poukázal na najnovšiu výročnú správu Českého vojenského spravodajstva a „náhodnú“ podobnosť s aktuálnym pôsobením niektorých bývalých politikov:
Má byť Čaputová podozrivá z korupcie?
České vojenské spravodajstvo vo svojej výročnej správe opisuje nový spôsob korupcie. Vysoký štátni úradníci v mnohých prípadoch podriaďujú svoje rozhodnutia záujmom určitých skupín v nádeji, že sa tým vytvorí základ pre ich budúce uplatnenie (napríklad neskorší pracovný pomer).
Citujem predmetnú správu: „Představitelé státních institucí využívají prosazování partikulárních zájmů různých skupin zejména k zajištění svého budoucího uplatnění (například zaměstnání)”
Môže byť ponuka práce na Stanfordovej univerzite pre exprezidentku Zuzanu Čaputovú takýmto podozrivým zadaním, o akom hovorí české vojenské spravodajstvo? Univerzita skutočne zamestnávala bývalých politikov, no doteraz sa hovorilo o menách ako Angela Merkelová či Barack Obama. Teraz bude jeden semester hosťovať bývalá slovenská hlava štátu. Pýtam sa prečo? A za koľko?
Ale boli aj takí, ktorým sa darilo viac! Po skončení funkcie predsedu Európskej komisie sa José Manuel Barroso stal poradcom finančnej inštitúcie Goldman Sachs International v Londýne. Manžel Ursuly von der Leyen, Heiko von der Leyen, bol vymenovaný za riaditeľa spoločnosti, ktorá úzko spolupracovala s farmaceutickou spoločnosťou Pfizer v čase, keď Ursula von der Leyen vyjednávala o nákupe vakcín prostredníctvom textových správ.
Medzi nimi dvoma bol predseda EK Jean-Claude Juncker. Dnes nie je nikde. Jeho závislosť a zdravotné problémy sa neponáhľali zakryť tak, ako to robili v prípade prezidenta Bidena. Prečo to nerobili som vysvetlil v predchádzajúcom príspevku, tu: https://www.facebook.com/share/p/vHasqZ3hfLSQkCjn/?mibextid=WC7FNe
Prinášame znenie príspevku vyššie uvedeného odkazu na fb:
Keď sa odstraňujú mieroví politici
Nedávno som poukázal na to, že existujú expolitici, ktorí sa po skončení funkčného obdobia “náhodou” ocitnú v dobre platených zamestnaniach alebo lukratívna ponuka je daná ich rodinným príslušníkom.
Dobrým príkladom je Barroso, ktorý prešiel z postu predsedu Európskej Komisie na pozíciu poradcu v banke Goldman Sachs. Manžela Ursuly von der Leyenovej posadili do riaditeľského kresla jednej z partnerských firiem spoločnosti Pfizer práve v čase, keď od nich EK nakupovala vakcíny.
Medzi Barrosom a Uršulou bol šéfom EK Jean-Claude Juncker. V prípade Bidena sme už videli, čo všetko dokážu progresívne médiá zakryť alebo si nevšimnúť. Na Junckera si budeme pamätať ako na potácajúceho sa predsedu. A v tomto prípade sa zdá, že progresívne médiá jeho závislosť nechali prejaviť naplno, ukazovali ho v nelichotivých situáciách, akoby ho chceli odpratať. A teraz si povedzme prečo musel odísť.
Juncker bol vo funkcii v rokoch 2014-2019. To bolo vtedy, keď sa začal rusko – ukrajinský konflikt. Juncker osobne poznal Putina, majú za sebou veľa hodín osobných rokovaní. Väčšinou hovorili po nemecky, bez tlmočníka. Pred niekoľkými dňami Juncker poskytol rozhovor jednej z popredných francúzskych staníc, v ktorom o ruskom prezidentovi povedal: „Som hlboko sklamaný z jeho správania – a to je to najmenej, čo môžem povedať. Myslím si však, že potrebujeme skúsených diplomatov, ktorí sa pokúsia o ukončenie tejto strašnej vojny.“
„My (Európania) by sme mali byť hlasnejší! A mali by sme navštíviť strany zapojené do konfliktu a požiadať ich, aby sa na to pozreli z inej perspektívy. Vžite sa do kože obetí týchto vojen. Do kože detí ktoré prišli o život, potom by sa možno správali inak.“
Nemyslel som si, že budem niekedy citovať Junckera, ale po prečítaní rozhovoru s ním ma napadlo niekoľko zásadných otázok : Zastával takúto pozíciu mierotvorcu aj počas svojho pôsobenia vo funkcii? Ak áno, bol prekážkou kvôli svojmu odhodlaniu nájsť mierové riešenie konfliktu? Musel odísť, aby v Európe mohla vzniknúť provojnová veľmoc?