Globálny fenomén priamo z Ameriky

18673246_1908652789377871_589312504586400370_o.jpg
Foto: archív 1. Staromestský garážový výpredaj

Kto nenakupuje, klame! Každý nakupuje. Niekto viac, iný zase menej. To však neznamená, že si na konci roka nevšimneme preplnené skrine vecí, ktoré v našej domácnosti zaberajú miesto. Keď neposlúžia vám, poslúžia iným. Práve preto si nájdite čas na menšiu propagáciu a neskôr predaj vecí, ktoré vám viac netreba. Žiadne doklady ani potvrdenia vám k tomu potrebné nebudú. Jednoducho stačí ľudí len informovať o čase a mieste konania.

Vianoce sa blížia a s nimi, ako inak, spojené predvianočné upratovanie. Preberanie skríň, vyhľadávanie vianočných dekorácií nejednému z nás zaberie veľa voľného času. Najmä, ak počas neho zistíte, že máte nadbytok vecí, ktoré dokonca nemáte kam uskladniť.

Garaz.jpg
Zdroj: Pinterest

Všetko to začalo predajom garáží a lodeníc

Fenomén, ktorý je známy takmer po celom svete k nám zavítal z Ameriky, kde sa bez „papierovačiek“ začalo obchodovať s garážami a lodenicami. Nakoľko to začalo byť populárne a čoraz viac sa to šírilo, v roku 2004 filmová produkcia Thunderground vytvorila dokumentárny film, ktorý vyšiel v roku 2006. Aj toto možno považovať za prvotnú myšlienku globálnej vychytávky. Samozrejme, ľudská myseľ pretvára a vymýšľa stále niečo nové. Napokon to nebol len predaj garáží a lodeníc, ale veci, ktoré sme viac nepotrebovali.

3 1.jpg
Zdroj: Pinterest

Nenáročné a výhodné

V súčasnosti sa s predajom vecí, ktoré nepotrebujeme stretávame takmer na každom rohu. Môžeme povedať, že polepené stĺpy s informáciou o garážovom výpredaji sú nášmu oku videné častejšie ako tváre kandidátov pred volebným obdobím. Ľudia si túto činnosť doslova obľúbili. Nielenže sa predávajúci zbaví nepotrebných vecí, dokonca si finančne prilepší.

Ak si ale pre začiatok nie ste istý tým, či ste správne pochopili pointu celého garážového výpredaja, príďte načerpať inšpiráciu do Bratislavy, kde sa uskutoční po siedmykrát Staromestský garážový výpredaj. Okrem toho si odtiaľ zaručene odnesiete  mnoho dobrej nálady a pozitívnej energie. Viac sa dozviete tu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom