Gabika Marcinková je mamou na plátne aj v živote. Jej najnovší film Matky príde do kín už tento týždeň

Matky novakova hrebickova vagnerova marcinkova 2 rogqbmxgx.jpg
Foto: Bontonfilm

Šarmantná slovenská herečka natáčala minulý rok s falošným tehotenským bruškom novú romantickú komédiu Matky. Po boku českých kolegýň Hany Vagnerovej, Petry Hřebíčkovej a Sandry Novákovej si v nej zahrala jednu zo štyroch hlavných postáv – budúcu mamičku Elišku. Pár mesiacov po natáčaní priznala, že je tehotná aj v reálnom živote. Dnes sa už teší z druhého dieťatka – zo syna Jakuba.

Na nakrúcanie filmu Matky má Gabika príjemné spomienky: „Nemohla som si pomôcť a bruško som si stále hladkala. Zakaždým som sa naň tešila, pretože mi pripomínalo obdobie môjho prvého tehotenstva. Našťastie ma ale vtedy neprenasledovali také negatívne pocity ako moju postavu.“ Pochvaľuje si aj spoluprácu so svojimi hereckými partnerkami: „Už na prvej čítanej skúške som vedela, že to s nimi bude fajn. Sú to nielen vynikajúce herečky, ale aj skvelé a mne sympatické ženy. Smiali sme sa na skúškach a smiali sme sa aj počas natáčania. Okrem toho sa tam stretol veľmi priateľský štáb, takže sa točilo príjemne a uvoľnene.

Herečka v príbehu stvárňuje tehotnú Elišku, ktorá má skvelého manžela, ale zato príšerných rodičov a nikdy sa nekončiace nevoľnosti. Jej despotickú matku si zahrala Zuzana Mauréry a otca zase legenda českého filmu Viktor Preiss. Gabika neskrýva nadšenie zo spolupráce so svojimi filmovými rodičmi: „Bol to splnený herecký sen – bolo skvelé sledovať ich pri práci. Ale keď si predstavím postavy, ktoré hrali, som opäť vďačná za svojich rodičov a postave Elišky nezávidím všetky tie debaty, ktoré musela s rodičmi viesť. Rovnako ani to, že u nich nenachádzala oporu, ktorú by tak veľmi potrebovala.

Filmovú novinka Matky označujú jej tvorcovia ako „pravdivú komédiu o materstve“. Hlavnými postavami sú štyri kamarátky, ktoré riešia typické problémy moderných žien a matiek – tehotenskú nevoľnosť, popôrodné kilá, nedostatok peňazí, vzdorovité ratolesti, manželskú neveru či neplatičov alimentov. Scenár trefne glosuje problematiku novodobého materstva s nebývalou dávkou otvorenosti aj čierneho humoru.

Sára, Hedvika, Zuzana a Eliška sú najlepšie kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť perfektnou matkou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram krásnymi fotkami, ale všadeprítomný prach a nevyspatie výrazne ohrozujú jej zmluvu s vydavateľom, ktorému sľúbila do pol roka napísať knihu na tému, ako byť najlepšou mamou.

Sárine priateľky však už dávno vedia, že žiadna „najlepšia mama“ neexistuje. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má ideálneho chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia.

V príbehoch štyroch filmových matiek sa určite tak trochu nájde každá žena a dámy, ktoré už majú skúsenosť s rodičovstvom, v nich možno nájdu aj odpoveď na otázku, ako byť mamou a nezblázniť sa z toho. Túto sympatickú komédiu zo života si budete môcť v slovenských kinách vychutnať od 24. júna 2021.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom