Farbenie vlasov: doma ako v salóne?

Airtouch hair stylist makes bouffant using comb thin strands shatush technique hair lightening.jpg
Foto: Notino

Pravidelné návštevy kaderníckych salónov nie sú najlacnejšia záležitosť, preto sa čoraz viac žien snaží tvoriť zázraky na počkanie doma. Ak si aj vy farbíte vlasy v domácich podmienkach, zbystrite pozornosť. Farbenie vlasov doma už nie je tak náročné ako kedysi a viete ním docieliť krásnu hrivu ako od kaderníka!

V porovnaní s kaderníckymi salónmi, kde sa používajú profesionálne farby na vlasy, máte na výber rôzne značky pre domáce farbenie. Ešte pred začatím procesu farbenia si dôkladne preštudujte pribalenú inštruktáž, ktorá by mala obsahovať jednoduché kroky, ako postupovať. Je dobré mať už pripravený štetec na nanášanie farby s keramickou miskou, v ktorej obe zložky vymiešate. Nové farby na vlasy na domáce použitie nepotrebujú ani tieto pomôcky, keďže farbiacu zmes jednoducho zmiešate s oxidačnou emulziou priamo vo fľaštičke. Pozorne si sledujte čas a nikdy si nefarbite čerstvo umyté vlasy, sú totiž zbavené prirodzených olejov, ktoré ich chránia počas farbenia.

Pre profesionálny výsledok, avšak s jednouchou aplikáciou na domáce použitie, je tu farba na vlasy L’Oréal Préférence. V ponuke sú rôzne intenzívne odtiene, obohatené o špeciálne pigmenty odrážajúce svetlo, ktoré vášmu účesu dodajú žiarivé farebné odlesky. Ošetrujúce zloženie s vitamínom E zanechá vaše vlasy po nafarbení úžasne lesklé, zamatovo jemné a pevné. Prirodzený odtieň vlasov je intenzívnejší, vlasy sú vyživené a UV filtre obsiahnuté vo farbe chránia vašu korunu krásy aj pred slnečným žiarením. Farbiť sa vždy začína pri korienkoch vlasov, teda na najproblematickejších miestach, kde sú odrasty. Odporúča sa začať na zátylku a pokračovať smerom k čelu. Celý proces bude efektívnejší a výsledok bude o to krajší, ak si vlasy rozdelíte na sekcie a budete postupovať systematicky, aby ste žiadne miesto nevynechali. Následne farbu štetcom alebo rukou natiahnete po celej dĺžke vlasov.

Počas najväčšej nákupnej horúčky roka, Black Friday, máte možnosť vybrať si tú správnu trvácnu farbu pre seba za skvelé ceny a nielen to. Čaká na vás bohatá ponuka zľavnených produktov všetkých kategórií, tak nepremeškajte túto skvelú akciu.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom