Fanúšičky sú vo vytržení. Kultový bestseller After sa vracia na veľké plátna

March 31.jpg
Foto: Bontonfilm

Knižná séria After vyvolala vo svete doslova hystériu. Strhujúci príbeh lásky medzi nevinnou Tessou a tajomným rebelom Hardinom si získal milióny čitateľov na celom svete a bolo len otázkou času, kedy príde na svet jeho filmová verzia. Došlo k tomu v roku 2019 a prvý sfilmovaný diel After: Bozk sa stal najnavštevovanejším filmom v 17 krajinách, pričom celosvetovo zarobil viac ako 70 miliónov dolárov. Podobný úspech zaznamenalo aj pokračovanie s názvom After: Sľub. Teraz prichádza na rad očakávaná tretia časť After: Tajomstvo.

Prvé zverejnené zábery z filmu After: Tajomstvo priviedli všetkých priaznivcov knižnej ságy do varu. Z traileru je totiž zrejmé, že fanúšičky a fanúšikovia sa dočkajú hneď niekoľkých kultových scén, ktoré poznajú z obľúbených kníh Anny Toddovej. Nová režisérka Castille Landon si všetky bestsellery zo série After poctivo naštudovala a zdá sa, že to prinieslo ovocie. Podľa vyjadrení tvorcov čaká na divákov v tretej časti viac z toho, čo si zamilovali na prvých dvoch filmoch, a okrem toho aj niekoľko vzrušujúcich prekvapení. Môžeme sa teda tešiť na doteraz najlepšiu filmovú adaptáciu zo série After? Je to vysoko pravdepodobné.

AWF Teaser shot #4

A čo nás v treťom pokračovaní čaká? Tessa a Hardin už toho vo svojom vzťahu preskákali veľa, ale teraz pred nimi stojí doposiaľ najťažšia skúška. Tessa sa po univerzite pripravuje na presťahovanie do Seattlu za svojou vysnívanou prácou vo vydavateľstve Vance. Hardin však touto myšlienkou nie je nadšený a ponúka vlastnú alternatívu: presťahovať sa do Londýna, kde si môžu vybudovať spoločnú budúcnosť. Do toho sa už klasicky pridáva Hardinova žiarlivosť, divoký temperament a „talent“ opakovane Tesse ubližovať. Beztak zložitú situáciu ešte viac skomplikuje nečakaný návrat Tessinho otca a šokujúce odhalenia o Hardinovej rodine.

May 28 jo.jpg
Foto: Bontonfilm

Napriek nezhodám a nečakaným problémom, ktoré sa im stavajú do cesty, však vášeň medzi Tessou a Hardinom vzplanie horúcejšie ako kedykoľvek predtým. Tessa ešte nikdy necítila k inému človeku niečo také intenzívne, ale nekonečný kolobeh žiarlivosti, hádok a odpúšťania ju vyčerpáva. Tessa a Hardin sa napokon budú musieť rozhodnúť, či ich láska stojí za to, aby o ňu napriek všetkým protivenstvám bojovali, alebo je čas ísť vlastnou cestou. Nech si však vyberú ktorúkoľvek možnosť, jedno je isté. Život už nebude nikdy ako predtým…

AWF Teaser Shot #3

V hlavných úlohách filmu After: Tajomstvo sa podobne ako v dvoch predchádzajúcich dieloch predstavia charizmatický Hero Fiennes Tiffin zo známej herecko-režisérskej rodiny a šarmantná Austrálčanka Josephine Langford. Novinkou je obsadenie držiteľky Oscara a Zlatého glóbusu Miry Sorvinovej, ktorá si v snímke After: Tajomstvo zahrá Tessinu mamu Carol, a mladého amerického herca Cartera Jenkinsa, známeho napríklad z romantickej komédie Valentín či rodinného filmu Príšerky v podkroví. Ten stvárni postavu Roberta, ktorý zamieša karty vo vzťahu medzi Tessou a Hardinom. V novinke After: Tajomstvo sa teda môžeme tešiť aj na ďalší milostný trojuholník.

May 31 carter.jpg
Foto: Bontonfilm

Snímka After: Tajomstvo sa na rozdiel od predchádzajúcich dvoch častí, ktoré vznikla v USA, natáčala v Bulharsku. Herci aj tvorcovia si tamojšie podmienky pochvaľovali a očarila ich najmä podpora európskych fanúšikov. „Na konci prvého natáčacieho dňa tam boli stovky ľudí, dokonca viac, ako si nás našlo pri natáčaní prvého a druhého filmu,“ hovorí Josephine Langford. „Myslím, že počas jednej scény boli v mojom periférnom zábere z okna. Bolo to ako hrať divadlo!“ dopĺňa so smiechom Hero Fiennes Tiffin. „Robiť herectvo, cestovať po celom svete a stretávať množstvo ľudí, ktorí vás naozaj podporujú a milujú vašu prácu, je naozaj výnimočné. Nemôžem sa dočkať, keď fanúšikovia uvidia náš posledný film. Robili sme ho pre nich a naozaj dúfam, že sa im bude páčiť,“ vyznal sa ďalej sexi herec.

Trailer:

Novinka After: Tajomstvo je povinnou jazdou pre fanúšikov série, ale rozhodne poteší aj všetkých ostatných milovníkov filmovej romantiky. V slovenských kinách si ju vychutnáte od 2. 9. 2021 a môžete si dokonca vybrať medzi českým dabingom a titulkami.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom