Dôvody, prečo sa dobré ženy zamilujú do zlých mužov

zlý muž

Tak ako to vlastne je? Aký je vlastne dôvod toho, prečo sa dobré ženy často zamilujú do zlých mužov? Možno ste si niekedy, ak ste muž, hovoril, ako sa žena mohla zamilovať do muža, ktorý je úplne nesympatický, hrubý, egoistický a tak podobne. Ak ste žena, tiež ste občas určite premýšľala nad tým, ako môžete stále aj po toľkých bolestivých skúsenostiach milovať človeka, ktorý si to vôbec nezaslúži. A my pre vás máme dnes odpoveď.

Koho  je to chyba?

No, ak ste sa o to niekedy zaujímali, nehľadiac na vaše pohlavie, máme pre vás možno odpoveď. Za všetko totiž často môžu chemické reakcie v našich telách. My sa na ne dnes spoločne pozrieme a každú konkrétnu reakciu rozoberieme.

Dopamín

Dopamín je chemická látka , ktorá prirodzene vzniká v mozgu. Ženy so zvýšením obsahom dopamínu v mozgu majú väčšiu túžbu po odmenách. Snažia sa preto pre svojich partnerov, aj keď sú zlí, robiť hocičo v nádeji, že ich nakoniec partner odmení. Myslia si, že dobro, ktoré pre svojho partnera vykonávajú , sa im nakoniec vráti. Často to tak bohužial ale nie je.

muž a žena
muž a žena www.gettyimages.com

Oxytocín

Je chemikália , ktorá je vyvolaná silou fyzického dotyku medzi dvoma ľuďmi, ktorí sú navzájom priťahovaní. Je to taká chemikália v tele, ktorá u človeka môže viesť k väčšej dôvere  k niekomu, kto si ju vôbec nezaslúži. Často sa preto stáva že ženy mužom veria napríklad vetu “ už ťa nikdy nepodvediem“ . Ženy s vysokým obsahom oxytocínu v tele mužom ľahšie dôverujú a dôverujú viac tomu, že ich vzťah bude lepší.

Sérotonín

Sérotonín je chemikália v našom tele, ktorá zanecháva náš názor zdravý a racionálny. Ale keď sú naše hladiny sérotonínu príliš nízke, potom sa začneme zle rozhodovať. Toto rozhodnutie zo začiatku býva neškodné a zdá sa byť v pohode. Lenže z dlhodobého hľadiska bývajú tieto rozhodnutia škodlivé.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom