Domáci wellness: Viete, ako sa rozmaznávať?

Domáci wellness: Viete, ako sa rozmaznávať?
Domáci wellness: Viete, ako sa rozmaznávať? Thinkstock

Každý občas potrebuje „svoj“ čas. Tu je niekoľko nápadov, ktoré vám pomôžu relaxovať doma.

Isto to poznáte – občas už máte všetkého naozaj dosť  a potrebujete si odpočinúť. Veď predsa každý niekedy potrebuje čas iba pre seba. Niekedy „svoj“ čas potrebujeme po dlhom a náročnom dni, ktorý sa zavŕši zápchami na cestách, po prezentácií v práci, ktorá nám až tak úplne nevyšla alebo sa deti vrátia zo školy prechladnuté. V každom prípade, po stresujúcom dni je najlepším liekom mať chvíľku pre seba, ktorá nám dokáže pomôcť striasť stres a uvoľniť sa.

Urobte si horúci kúpeľ

Bublinkový kúpeľ bol pre mňa vždy symbol relaxu. Pridajte si svoju obľúbenú penu do kúpeľa, zapáľte pár sviečok, pustite hudbu a ponorte sa do sveta relaxácie. Veď nič vám neuvoľní svaly, neotvorí póry a neprečistí myseľ tak ako horúci kúpeľ

Doprajte si pleťovú masku

Dobrú pleťovú masku si nemusíte dopriať iba vo wellness zariadeniach. V dnešnej dobe si rovnako kvalitnú masku môžete dožičiť aj pohodlí domova. Vyberajte si masky napríklad s vôňou rozmarínu alebo mäty. Aplikujte ich na tvár a počkajte, kým zaschnú. Môžete využiť čas počas relaxácie v kúpeli. Para, bublinky, aromatické oleje sú v dokonalej symbióze. Mnoho masiek navyše obsahuje aj ílovitú hlinu, ktorá pleť tonizuje a má absorpčné schopnosti. A naviac, pocit hodvábnej a hladkej hliny na pleti vám dodá ten pravý pocit starostlivosti.

Zmyte deň

Sú dni, kedy by ste najradšej všetky problémy zo seba zmyli. Poznáte to. Tak prečo si s pôžitkom nevychutnať celotelový píling, ktorý výborne vonia a obsahuje častice, ktoré odstraňujú odumreté bunky kože? Stačí, ak raz budete cítiť vašu jemnú a hebkú pokožku a ihneď zabudnete na vaše problémy.

Hydratácia od hlavy až po päty

Nie je nič lepšie ako sa po kúpeli alebo pílingu natrieť hydratačným krémom. Najlepšie je aplikovať hydratačný prostriedok, keď je ešte pokožka vlhká, aby sa hydratačné zložky vo vašej koži uzavreli. Vďaka hydratácií pokožka omladne a výsledkom bude na dotyk jemná a zamatová pokožka. A nezabúdajme ani na naše prsty, chodidlá, nohy a ruky. Malá masáž spolu s troškou hydratácie dokážu zázraky a odoženú stres preč.

Nájdite si čas na relax… kedykoľvek!

Každý z nás rád relaxuje po svojom. Môže to byť horúci kúpeľ, svieža prechádzka, plávanie v bazéne či čokoľvek iné. Nájdite si čas na prelistovanie vašich obľúbených časopisov alebo začnite čítať knihu, ktorú ste dlho odkladali. Čokoľvek to bude, doprajte si čas pre seba. Nikdy sa necíťte vinní, že sa venujete sami sebe. Rozmaznávajte sa – je to naozaj prospešné nielen pre vás, ale aj vaše okolie. Tak smelo do toho!

Zdroj: Herbalife

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom