Doma pripravená citrónová káva je základný nápoj pre chudnutie a odstránenie brušného tuku. Ja som za 2 mesiace zhodila dole 9 kíl

káva a citrón
káva a citrón www.gettyimages.com

V minulosti existovalo obdobie, kedy zaguľatené a bacuľaté ženy boli vzorom krásy. Dnes už však tie doby minuli, a to najmä po tom, čo lekári zistili, že brušný tuk veľmi zásadne zhoršuje ľudské zdravie. A preto chceme chudnúť. A nie vždy sa nám to darí. Našťastie nám matka príroda nadelila mnoho pokladov, ktoré nám s chudnutím a odstraňovaním brušného tuku môžu pomôcť. Poradíme vám recept na nápoj, ktorý vám s chudnutím veľmi zásadne pomôže a navyše vyžaduje len dve prísady, ktoré máte zrejme neustále v kuchyni, káva a citrón. Ste zvedaví?

Káva a citrón sú našimi neoceniteľnými spoločníkmi

Káva je pre mnoho ľudí neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Ranná šálka kávy má pre naše telo rad benefitov, o ktorých ste možno vôbec nemali tušenie. Okrem toho, že obsah kofeínu nám dodáva energiu, zároveň stimuluje tiež náš telesný metabolizmus, neutralizuje voľné radikály a tým spomaľuje starnutie buniek.

Citróny zase obsahujú vysoké množstvo kyseliny askorbovej, známej pod označením vitamín C, ktorý hrá v našom organizme úplne kľúčovú úlohu úplne vo všetkých telesných procesoch. Jeden citrón vám dodá takmer tri štvrtiny jeho odporúčanej dennej dávky. A to je super! Navyše obsahujú aj istú molekulu, ktorá znižuje obsah cukru v krvi a tým aj znižuje ukladanie tukov. Rovnako ako káva potom obsahujú antioxidanty, ktoré pomáhajú odstraňovať voľné radikály.

Ako vyrobiť citrónovou kávu na chudnutie

Budete potrebovať tri základné suroviny:

  • kávu
  • citrón
  • vodu

Urobte si čiernu kávu tak, ako ste zvyknutí, a nechajte ju úplne vychladnúť. Môžete to urobiť aj večer pred spaním, ráno tak nebudete musieť čakať. Na kávu je najvhodnejšie použiť kvalitné pražené kávové zrná, skôr než instantnú kávu, ktorá obsahuje nežiadúce chemické prímesi. Do šálky s kávou potom pridajte 200 ml čerstvo vylisovanú citrónovú šťavu a dobre premiešajte. Tento nápoj pite vždy 30 minút pred fyzickou aktivitou. Tým dosiahnete najlepšie výsledky. Naštartujete svoj metabolizmus, podporíte spaľovanie tukov a dodáte si veľa energie.

Dôležité je cvičiť 30 až 40 minút najmenej štyrikrát do týždňa a samozrejme veľa pite. Iba tak dosiahnete tých najlepších možných výsledkov. Upozornenie! Tento nápoj nie je vhodný pre osoby trpiace ochorením obličiek a žlčníka, žalúdočnými vredmi alebo alergiou na citrusy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom