Dobrodružstvo počas záchrany levíčaťa prináša do kín rodinný film King

King_01.jpg
Foto: Continental film

Do slovenských kín práve dorazil film, v ktorom si unikátne dobrodružstvo užije celá rodina! Spoločne s dvomi deťmi a ich starým otcom sa môžu diváci a diváčky vydať na cestu za záchranou uneseného levíčaťa. Podarí sa im ho dopraviť do rodnej Afriky? Dozvieme sa vo francúzskej snímke King –  práve teraz na plátnach kín!

King je levíča, ktoré na letisku ujde pašerákom a nájde útočisko v dome Inès a Alexa. Brat a sestra vedia, že ich nový kamarát patrí do voľnej prírody a dostanú bláznivý nápad – vziať ho na jeho domovský kontinent! Situáciu im však komplikujú colníci, ktorí po uniknutom levíčati intenzívne pátrajú. Plán dvoch detí dostane reálne kontúry až vtedy, keď sa k ich dobrodružstvu pripojí Max, ich rozmarný dedko, ktorého dovtedy videli len zopárkrát…

Režisér David Moreau hovorí, že producenti za ním prišli s námetom práve vo chvíli, keď uvažoval o sfilmovaní skutočného príbehu z Londýna 60. rokov, kedy majitelia zakúpeného levíčaťa veľmi rýchlo zistili, že na život v meste priveľmi vyrástlo, a rozhodli sa vrátiť ho do voľnej prírody. Možnosť vyrozprávať podobný príbeh v súčasnosti a s detskými hrdinami ho očarila. Výzvou však bolo nakrúcanie so samotným levím mláďaťom.

King_02.jpg
Foto: Continental film

„Náročné boli najmä situácie, keď som potreboval, aby levíča urobilo špecifickú vec v konkrétnom momente. S mladým, netrénovaným zvieraťom to bolo takmer nemožné,“ spomína tvorca, ktorý na plátne umne skombinoval skutočného levieho herca s jeho trikovo vytvoreným dvojníkom, ktorého má na svedomí digitálne štúdio VFX Mathematics. Reálne levíča, ktoré si vo filme zahralo, sa už v tejto chvíli nachádza v africkej prírodnej rezervácii a do dospelosti teda vchádza v nespútanej divočine.

King_03.jpg
Foto: Continental film

Rodinný film King, v ktorom nie je núdza o akčné sekvencie, naháňačky a napätie na ceste za vytúženým cieľom, prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom