Do kín prišla česko-slovenská komédia Láska hory prenáša, týchto 7 vecí ste o nej nevedeli!

Laska_hory_prenasa_anna_fialova_richard_stanke.jpg
Foto: Continental film

Máj býva označovaný ako mesiac lásky a v kinách ho môžete osláviť s novou romantickou komédiou, ktorá dokáže v mnohom prekvapiť!

Unikátne podanie príbehu, neopozerané herecké tváre aj ekologický prístup k nakrúcaniu – v programoch kín práve teraz nájdete novú česko-slovenskú romantickú komédiu, ktorá nadväzuje na divácku obľubu tohtoročných filmových hitov. Vydáva sa však vlastnou rafinovanou cestou a prvé ohlasy svedčia o tom, že má potenciál zaujať aj publikum, ktoré čaká viac ako romantickú zábavu. Už po predpremiérach film dosahoval hodnotenie 93 % na ČSFD.sk.

Nová česko-slovenská komédia vo svojom obsadení spája herecké hviezdy oboch krajín. Zo slovenských tvárí sa na plátne objavia Natália Germáni, Bronislava Kováčiková, Noël Czuczor, Richard Stanke, Matej Landl či Csongor Kassai, Českú republiku reprezentujú Anna Fialová, Marek Lambora, Lenka Krobotová alebo David Kraus, ktorý naspieval aj titulnú pieseň filmu.

Laska_hory_prenasa_csongor_kassai.jpg

Láska hory prenáša je mnohými spôsobmi výnimočným filmovým titulom a o väčšine nasledujúcich zaujímavostí ste zrejme nepočuli. Vedeli ste napríklad, že…

… český spevák David Kraus, ktorý v príbehu stvárňuje samého seba, prespieval pre potreby filmu pieseň Mám ťa rád legendárneho speváka Karola Duchoňa? Jeho verzia sa stala titulnou piesňou snímky.

… slovenská herečka Natália Germáni a český herec Marek Lambora, ktorí stvárňujú jednu z dvojíc v tejto snímke, už spolu na plátne prežili ľúbostné vzplanutie? V rozprávke Princezná zakliata v čase si zahrali princeznú a princa, ktorí si k sebe nájdu cestu.

… film je unikátny rozprávaním svojho príbehu – rovnaký deň sledujeme ako diváci trikrát, pričom sa vždy sústreďujeme na zážitky iných postáv, aby sa v závere ich dejové línie prepojili?

… vo filme sa v malej úlohe majiteľky psa predstaví aj influencerka Babsy Jagušák?

… snímka sa nakrúcala počas pandémie koronavírusu v marci 2021 v Hoteli Hubert vo Vysokých Tatrách? Vďaka dodržiavaniu všetkých hygienických opatrení však počas celej výroby nezaznamenali ani jeden pozitívny prípad.

Laska_hory_prenasa_lenka_krobotova_anna_fialova_bronislava_kovacikova.jpg

… pri nakrúcaní ušetrili tvorcovia viac ako 1 tonu CO2  oproti štandardnému nakrúcaniu? Podarilo sa im to vďaka používaniu elektromobilu a vďaka presunom vlakovou dopravou. Eliminovali tiež plastové obaly na jedlo a väčšina kostýmov pochádzala zo second-handov a partnerských obchodov.

… počas výroby filmu sa štyrom producentom narodilo spolu päť detí? Producentky Radka BabincováKateřina Buzková, ale aj herečka Natália Germáni dokonca absolvovali nakrúcanie s deťmi mladšími ako tri roky.

Laska_hory_prenasa_noel_czuczor.jpg

Film sleduje udalosti v horskom hoteli počas katastrofálneho svadobného dňa. Neveste Alex sa jej predstava rúca priamo pred očami. Neurotická matka kontroluje každý jej krok, paranoidný otčim odhaľuje zločin, ktorý sa nestal, a jej biologický otec, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba odohráva, je zodpovedný za nezvestného ženícha Mateja. Chaos využíva sympatický inštruktor lyžovania a za pomoci hotelovej hostky Kláry sa púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande. Podarí sa mu ho zorganizovať? Nájde nevesta svojho strateného nastávajúceho? A prenesie láska pomyselné hory z názvu filmu?

Romantickú komédiu Láska hory prenáša uvedie do kín distribučná spoločnosť Continental film. Producentmi filmu sú slovenská spoločnosť Bright Sight Pictures a české DARQ Studio. Realizáciu filmu finančne podporili Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie a ďalšími partnermi filmu sú aj FTV Prima, TV JOJ, Dedoles, Opel či spoločnosť BTK.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom