Do kín prichádza príjemná letná romantická komédia s Vicou Kerekes v hlavnej úlohe

Vica kerekes.jpg
Foto: Bontonfilm

Šarmantná slovensko-maďarská herečka Vica Kerekes sa po dlhšom čase opäť objaví v romantickej komédii o tom, ako si dokonale skomplikovať život. Vo filme Snúbenec alebo milenec? si táto sexi ryšavka zahrala cukrárku Doru, ktorá nemá šťastie v láske ani v podnikaní.

Snúbenec alebo milenec? je svieža letná komédia pre všetky romantické duše, ktorá vás očarí svojím francúzskym šarmom, originálnou vizuálnou stránkou a príjemnou hudbou. Ústredným ľúbostným trojuholníkom a smoliarskou hlavnou hrdinkou vám možno trochu pripomenie kultový Denník Bridget Jonesovej, retro atmosférou, farebným vizuálom a šik módou zase pôvabné francúzske komédie typu Amélia z Montmartru. Nečudo, že film nadchol aj porotu na Medzinárodnom filmovom festivale v Paríži, z ktorého si odniesol 5 cien vrátane ocenenia za najlepšiu réžiu.

Hlavnou postavou je tridsiatnička Dora (Vica Kerekes), ktorá zažila lásku ako z rozprávky, no potom prišiel tvrdý pád. Muž jej života (Miklós Bányai) ju náhle opustil a ako keby to nestačilo, zasnúbil sa s inou. No aj nenaplnená láska môže byť sladká, a tak si Dora otvorí cukráreň, v ktorej ponúka koláčiky pomenované po nešťastných ľúbostných pároch z filmovej histórie. Kate Winslet sa u nej predáva iba spolu s Leonardom DiCapriom, Alaina Delona si zase nekúpite bez Romy Schneiderovej. Romantické príbehy však účty nezaplatia a šarmantnej cukrárke čoskoro hrozí krach.

Dora sa odmieta vzdať a vymyslí rafinovaný plán, ako získať späť svoju lásku a zároveň zachrániť podnikanie. Zoženie si falošného manžela (László Mátray), z prostorekého malého suseda (Erik Gyarmati) urobí svojho adoptívneho syna a prihlási sa do súťaže o finančnú podporu pre rodinné firmy. Všetko by mohlo ísť hladko, keby…… keby sa medzi súťažiacimi neobjavil aj Dorin „ex“ so svojou novou láskou a keby jej „akože manžel“ nebol úplne neznesiteľný, no zároveň aj neskutočne sexi chlap. Roztáča sa kolotoč bláznivých situácii, pikantných stretov a vtipných trapasov. Dora sa čoraz viac zaplieta do svojich lží a postupom času si už ani sama nie je istá, ktorý z dvoch mužov je pre ňu vlastne ten pravý. Bude mať jej príbeh napokon happy end?

Romantický nie je len dej filmu, ale aj prostredie, v ktorom sa odohráva. Nakrúcalo sa prevažne v Budapešti a v zámockom hoteli v Pusztazámore, ktorý je obľúbeným miestom na svadobné hostiny. Samotné natáčanie však až také romantické nebolo. Hneď prvý deň sa nakrúcanie muselo zrušiť pre bombu nájdenú v Dunaji. V hoteli zase štáb každý víkend odkladal natáčaciu techniku, aby prepustil miesto svadobčanom.

A čím môže táto príjemná komédia osloviť ženské publikum? Na jednej strane sympatickou hlavnou hrdinkou, ktorá je akoby „jednou z nás“. Dora je obyčajná žena z mäsa a kostí, ktorej život nejde podľa predstáv, no napriek tomu sa nevzdáva. Je tak trochu detinská, tak trochu naivná, tak trochu nerozhodná a málo si verí, ale zároveň je aj cieľavedomá a keď treba, dokáže si priznať chybu. Na druhej strane snímka nepochybne zaujme dobre vyzerajúcim mužským hereckým osadenstvom. László Mátray, ktorý si zahral Dorinho fiktívneho manžela, má sexepílu na rozdávanie a býva označovaný ako rumunsko-maďarský Ryan Gosling. Charizmatický a talentovaný Miklós Bányai, alias Dorin bývalý David, sa zase herecky presadil za „veľkou mlákou“. Zahral si napríklad v hollywoodskom veľkofilme Herkules či v seriáli Dracula.

Ak máte chuť na pohodový letný film plný vtipných dialógov, sympatických hercov a kvalitnej romantiky, táto komédia vás rozhodne nesklame. Snímka Snúbenec alebo milenec? príde do slovenských kín 29. júla 2021 so slovensko-českým dabingom.

Trailer:

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom