Do kín prichádza netradičná „lovestory“ v hlavných úlohách s Channingom Tatumom a psom Lulu

Pes_foto 2.jpg
Foto: Bontonfilm

Channing Tatum je síce známy tým, že si dokáže získať každé ženské srdce v okruhu 100 kilometrov, ju však jeho šarm necháva chladnou. Reč je o sučke belgického ovčiaka, ktorá vás spolu s hollywoodskym sexsymbolom a hviezdou filmov Let´s Dance, Magic Mike či Milý John pobaví aj dojme v kinonovinke PES.

On má drsný zmysel pre humor, nebezpečne sexi telo, ale aj vnútorných démonov, ktorých prezieravo skrýva. Miluje dobrodružstvo a svojho vlastnoručne zreštaurovaného štvorkolesového veterána. Ona je pôvodom Nórka, má rada steaky, tenisové loptičky, naháňanie veľkých zvierat a seriál Klinika Grace. Kedysi mala milú, spoločenskú povahu, no po službe v americkej armáde a smrti svojho psovoda sa stala, jemne povedané, problematickou. Hoci to nie je láska na prvý pohľad, obidvaja vyrazia na spoločný road trip cez polku Ameriky, ktorý navždy zmení ich životy…

Jackson Briggs: Channing Tatum; Lulu
Foto: Bontonfilm

Mariňák vo výslužbe Jackson Briggs (Channing Tatum) dostane úlohu, ktorá sa zdá byť najťažšou v celej jeho vojenskej kariére. Má doviesť sučku belgického ovčiaka Lulu (Britta, Zuza a Lana) na pohreb jej bývalého psovoda. Arogantný, ľahkovážny frajer a svojhlavá psia dáma proti svojej vôli spoločne vyrážajú na dlhú cestu autom po tichomorskom pobreží. Spočiatku sa navzájom nemôžu vystáť a okrem toho je pes často ešte o krok vpred pred svojím novým „pánom“. Dokáže za pár sekúnd  zdemolovať Briggsovo milované auto, prekaziť nádejné rande, utiecť aj ostať tvrdohlavo ležať v tej najnevhodnejšej chvíli. Po zážitkoch s pestovateľom trávy, vlámaní sa do auta či podvode v luxusnom hoteli (keďže Lulu podľa slov psieho média potrebuje pohodlnú posteľ), sa však predsa len začínajú navzájom zbližovať. A pre obidvoch sa spoločná cesta napokon stane dôležitejšou, než sa pôvodne zdalo.

Pre Channinga Tatuma je Pes mimoriadne osobným a emotívnym filmom. Snímka, na ktorej sa podieľal aj ako režisér, totiž bola priamo inšpirovaná jeho skutočným psom, ktorý mal diagnostikovanú nevyliečiteľnú rakovinu. Channing ho krátko pred jeho smrťou zobral na niekoľkodňový výlet do neznáma, aby si spolu naposledy užili. Práve na počesť hercovej štvornohej kamarátky má aj filmový pes rovnaké meno – Lulu.

Postavy Lulu sa vo filme zhostili až 3 štvornohé „herečky“ – Britta, Zuza a Lana, ktoré vyhrali casting spomedzi 150 psov. Tvorcovia totiž chceli na plátne komplexne zachytiť komplikovanú povahu psej hrdinky. „Potrebovali sme taký psí švajčiarsky nožík, niekoľko psov v jednom,“ smeje sa Channing Tatum. Lana stvárnila lenivú a tvrdohlavú stránku Lulu, Zuza zase jej drsnú, agresívnu tvár a Britta všetky ostatné. Dve z troch psích protagonistiek boli privezené z Európy a absolvovali asi ročný výcvik pred natáčaním. Channing Tatum a spolurežisér Reid Carolin si zvolili trochu iný prístup k natáčaniu so zvieratami, vďaka čomu sa Lulu stala autentickou hrdinkou príbehu. „Vo filmoch o psoch sa zviera zvyčajne objavuje prostredníctvom vloženého záberu. Mimo obrazu je tréner, ktorý psovi dáva pokyn, aby sa správal určitým spôsobom, a potom nasleduje strih. My sme však chceli zaradiť do filmu čo najviac širokých záberov, v ktorých pes už vie, čo má robiť, a môže s Channingom komunikovať komplexnejším spôsobom,“ vysvetľuje Reid Carolin

.

DOG
Foto: Bontonfilm

Channing Tatum strávil s tromi belgickými ovčiakmi niekoľko mesiacov, aby si k sebe vytvorili vzťah, a tieto výnimočné psy si zamiloval. „Sú to krásne a divoké zvieratá. Mám okolo seba psy celý život. Mali sme psy na ranči, v dome, vlastnil som aj dve menšie plemená, ale tieto sú iné. Reflexy majú rýchle ako mačky, ale zatiaľ čo mačky väčšinu dňa prespia, tieto psy fungujú stále na 100 percent,“ prezradil herec. Belgické ovčiaky sú tiež špecifické tým, že rady trhajú a hryzú veci. Nakrúcanie scény, v ktorej Lulu rozhryzie Briggsove vlastnoručne zašívané poťahy v aute, si teda podľa slov tvorcov psie herečky naozaj užili. O niečo lepšie ako poťahy obstál Channing Tatum, ktorý si z natáčania podľa vlastných slov odniesol iba jedno hryznutie do zadku.

Pes_foto 1.jpg
Foto: Bontonfilm

Pre všetkých fanúšikov Channinga Tatum a milovníkov psov je tento film povinnou jazdou. No na svoje si prídete aj v prípade, ak jednoducho len máte radi dobré komédie či silné príbehy bez zbytočného pátosu. Snímka mala v Amerike veľký úspech najmä u ženského publika a veľmi pozitívne sa o nej vyjadrujú aj kritici, takže nad návštevou kina určite netreba dlho váhať. Pes príde do slovenských kín 10. marca 2022.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom