Dievčatko (4) prehovorilo o svojom údajnom minulom živote: Jej matka zostala bez slov.

Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok www.gettyimages.com

Mladá žena zverejnila na TikToku video, v ktorom tvrdí, že jej malá dcéra detailne opísala, ako kedysi pracovala vo Svetovom obchodnom centre …

Na TikToku sa objavila výzva, aby používatelia porozprávali o tom, „kedy im dieťa povedalo príbeh zo svojho minulého života“. Zareagovala aj Riss Whiteová, ktorá má taký znepokojujúci zážitok so svojou dcérou.

11. septembra 2018 surfovala táto mladá matka na internete, kde narazila na nejaké spomienkové príspevky týkajúce sa útokov na Dvojičky. Na jednom z nich bolo vidieť oba mrakodrapy. Práve na jeden z nich ukázalo vtedy štvorročné dievčatko prstom a vyhlásilo: „Pozri mami, tu som pracovala“. Keď sa jej šokovaná mama spýtala, kedy to bolo, dcérka odvetila, že „predtým“. „Povedala, že jedného dňa, keď bola v práci, začala byť podlaha veľmi horúca. Postavila sa preto na stôl. Potom sa vraj spolu s kolegyňami snažili uniknúť cez dvere, no nešlo. Tak nakoniec vyskočila z okna a letela ako vták, „pokračuje Riss.

Podľa svojich slov si je istá, že dcéra o tom, čo sa stalo 11. septembra 2001, nikdy nepočula, čo robí tento príbeh ešte viac záhadnejší. Na video zareagovali mnohí používatelia s tým, že majú so svojimi deťmi podobnú skúsenosť. „Keď malo jedno z mojich detí tri roky, zrazu sa ku mne otočilo a povedalo:“ mami pamätáš si, ako som bola stará pani, zrazilo ma auto a zomrela som „, napísala jedna žena. Ďalšia matka si spomína na toto: „Moja dcéra mala štyri roky, keď prišla za mnou s tým, že spolu s ďalšími dvoma dievčatami spadla do vody a utopila sa. Potom zaspala a teraz je tu. „

Existuje niekoľko teórií o tom, prečo deti často rozprávajú o spomienkach na minulé životy. Niektorí veria, že ovplyvniteľná povaha detských mozgov znamená, že sú náchylnejší na falošné spomienky. Riaditeľ psychiatrickej kliniky spadajúcej  pod Univerzitu vo Virgínii Jim Tucker v roku 2006 ale vyhlásil, že možno existuje niečo také ako reinkarnácia. Majú to dokazovať prípadové štúdie spomienok z minulých životov, ktoré sa snažil overiť.

„Ak sú to spomienky, ktoré nedokážeme overiť, potom môže ísť len o fantáziu. Pokiaľ ale nejaké dieťa opakovanie hovorí o nejakom živote, ktorý sa odohral ďaleko od neho, vrátane konkrétnych mien ľudí, ktorí naozaj kedysi existovali, potom to nemôžeme všetko hodiť len na fantáziu, „uviedol v rozhovore pre San Francisco Chronile. Tucker rodičom odporučil, aby jednoducho boli otvorení tomu, čo im ich deti hovoria.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom