Dámske kožené čižmy - oplatí sa ich mať? Ako sa o ne starať?

Kozene cizmy.jpg
Foto: CCC

Kožené topánky patria medzi drahšie druhy obuvi. Napriek tomu sa tešia veľkej popularite u ľudí, ktorí vedia, že na kvalite sa šetriť neoplatí. Zima a s ňou spojené chladné, vlhké počasie po koženej obuvi priam volajú. Rozhodnite sa pre kožené čižmy a svoje rozhodnutie nikdy neoľutujete.

Maximálne štýlové kožené čižmy – top modely

Koža sa nám v mysli spája s luxusom a eleganciou. Jej vyžarovanie a jedinečný vzhľad sú predurčené na to, aby sa z kože vyrábali topánky a doplnky, ktoré nestarnú. Kožené topánky, opasky, kabelky a peňaženky sú ako víno. Čím sú staršie, tým lepšie vyzerajú. Samozrejme, že to platí len v prípade, keď sa o kožu budete starať.

Keď sa rozhodnete kúpiť kožené čižmy, investujete do obuvi, ktorá vám vydrží roky. Roky si zachová pekný vzhľad bez známok degradácie. Kožené topánky sú odolné voči mechanickému poškodeniu. V prevedení ako čižmy ochránia vaše nohy pred vlhkosťou, snehom i mrazom. Nosením sa kožená obuv stáva priam druhou kožou, prispôsobí sa tvaru chodidla a na nosenie ide o najviac pohodlný materiál.

Medzi top modely medzi čižmami vyhrávajú túto sezóny vysoké kožené čižmy a čižmy po členky. Oba dizajny čižiem v koženom prevedení ponúkajú obchody CCC. Vyskúšajte si kožené čižmy priamo v kamennej predajni alebo si vyberte pekný pár v on-line obchode CCC. Vysoké čižmy milujú ženy, ktoré si aj v zime denne obliekajú sukne alebo šaty. Členkové čižmy vyzerajú dobre s nohavicami a sú jedným z prvkov ležérnej, mestskej módy. Keď sa rozhodnete pre strih čižiem do polovice lýtok, uprednostnite model na šnúrky alebo s prackami. Šnúrky i pracky dodajú topánkam netradičný vzhľad.

Kožené čižmy a kombinácie, ktoré očaria

S koženými čižmami okolie ihneď očaríte, ale ešte viac zapôsobíte vďaka správnym kombináciám s oblečením. Kožené čižmy po členky sú obľúbené u mladších žien, pretože výborne vyzerajú s rifľami. Úzke rifle zastrčené do kožených béžových čižiem vytvoria jednotnú siluetu nôh. Variantom sú nohavice alebo sukne v dĺžke, ktorá končí tesne nad lemom členkových topánok. Členkové kožené čižmy na platforme so šnurovaním sú ako stvorené na nosenie spolu s koženými legínami. Členkové čižmy si rozumejú s kabátom v dĺžke maximálne po kolená alebo s bundou do pása.

Vysoké kožené čižmy sú must have kúskom pre elegantné ženy, ktoré majú potrebu po celý rok nosiť sukne. K vysokým čižmám sa hodia sukne všetkých dĺžok. Keď si chcete k vysokým čižmám obliecť nohavice, musíte kúpiť slim variant alebo široké nohavice, ktoré si oblečiete na čižmy. V druhom prípade je lepšie kúpiť vysoké čižmy na opätku. K úzkym nohaviciam a vysokým čižmám doplňte hornú časť oblečenia v širšom strihu, najlepšie oversize. Skvele vyzerá kombinácia vysoké čižmy a hrubý, dlhý sveter, ktorý nahradí šaty. K vysokým čižmám noste dlhé kabáty.

Cizmy kozene.jpg

Ako sa správne starať o kožené čižmy

Kožené čižmy budú roky ako nové a nestratia ani na estetickej stránke, keď budete kožu ošetrovať. Koža znesie veľa, ale neznesie vašu nevšímavosť. Pred prvým obutím topánok alebo pred sezónou je nutné kožu impregnovať. Vďaka impregnačným prípravkom koža získava odolnosť voči vlhkosti a nechytá sa na ňu špina.

Impregnačný prípravok vyberte podľa druhu kože. Prípravky je možné kúpiť v rôznej konzistencii, z ktorých sprej je najviac praktický. Pri čistení kožených čižiem používajte mäkké handričky a s vodou radšej šetrite. Kúpiť je možné čistiace peny, ktoré dôkladne odstránia aj veľmi zaschnuté znečistenie. Aby sa koža pekne leskla, môžete na jej ošetrenie používať vosky s aplikátorom vo forme hubky.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom