Cviky proti celulitíde. Takto jej rozhodne predídete!

Cviky proti celulitíde. Takto jej rozhodne predídete!
Cviky proti celulitíde. Takto jej rozhodne predídete! GettyImages

Pokiaľ sa vám začína tvoriť jemný nádych pomarančovej kože, stále môžete zasiahnuť. Existujú cviky, ktoré sú prevenciou proti jej vzniku a dokážu príznaky celulitídy značne potlačiť.

Celulitída nie je znakom obezity, ale genetiky. Z toho dôvodu môže postihnúť ženu ktoréhokoľvek veku a rozmerov. Nemá zmysel vyhovárať sa na dedičné problémy. Pokiaľ máte tento problém, mali by ste svoje telo naučiť iným stereotypom. Cvičenie a zmena stravy je veľmi dobrým začiatkom.

Cviky s výraznou účinnosťou si vyžadujú dennú pravidelnosť:

Drepy

Drepy sú veľmi jednoduchý cvik, ktorý môžete praktizovať kdekoľvek. Veľmi dobre tvarujú nohy, boky a zadok a najmä bojujú proti vzniku hrčiek na najchúlostivejších partiách. Existujú klasické drepy do sedu, drepy bočné, s výskokom, drep s poklesom nohy dopredu. Nezabúdajte zhlboka dýchať a opakujte minimálne po 30 každý deň.

Poloha na psíka

Kľaknite si na kolená a oprite sa o dlane, akoby ste napodobňovali psa. Dvíhajte nohy po jednom tak, že ich máte ohnuté v kolene. Taktiež môžete zohnutú nohu dvíhať do boku.

Beh

Klasický beh vám dokáže nielen spáliť veľa kalórií, ale zároveň sa stará o svalstvo na vašich nohách. Podporuje spaľovanie tukov, vďaka čomu sa tukové hrčky netvoria tak intenzívne. Pokiaľ nemáte čas ani chuť chodiť behávať, postavte sa doma hoci aj pred zrkadlo a imitujte beh na jednom mieste. Tento cvik je veľmi účinný.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom