Čo znamená, keď sa vám sníva o psoch alebo bábätku? Pozor na tieto symboly vo sne!

Čo znamená, keď sa vám sníva o psoch alebo bábätku? Pozor na tieto symboly vo sne!
Čo znamená, keď sa vám sníva o psoch alebo bábätku? Pozor na tieto symboly vo sne! Foto: ilustračné, GettyImages

Prebudíte sa ráno a márne pátrate o čom sa vám v noci zdalo? Mávnete nad tým rukou, asi nič. To nie je tak úplne pravda. Sny sa zdajú každú noc všetkým ľuďom a to dokonca aj niekoľko. Nie vždy sú na prvú dobrú pochopiteľné a neviete, čo si z nich vziať. Objaviť sa môžu rôzne čísla, stratení priatelia, výhra v lotérii a mnoho ďalšieho. Pozor na tieto symboly vo sne!

Pozor na symboly vo sne

Prebudíte sa ráno a premýšľate, čo mal váš sen vlastne znamenať? Bolo to divné, mätúce, nedávalo to súvislosti. Objavujú sa v ňom ľudia, veci a symboly, ktoré nejdú dohromady. Je dobré si sen zapísať alebo zapamätať, pretože to môže mať určité vysvetlenie. Minimálne sa v snoch objavujú symboly, ktoré je dobré nepodceňovať. Sigmund Freud si bol napríklad istý tým, že štúdium snov môžeme považovať za najspoľahlivejší spôsob, ako skúmať hlboké duševné procesy. „Sny sú univerzálny jazyk, vytvárajúci často prepracované obrazy z emocionálnych konceptov“ vysvetľuje pre huffpost.com Suzanne Bergmann, licencovaná sociálna pracovníčka, ktorá sa zaoberá výkladom snov viac ako 16 rokov. Pozor na tieto symboly vo sne!

Ste prenasledovaní

Jeden z najčastejších snov je to, že vás niekto prenasleduje. Cítite úzkosť vo sne a veľmi živo si ju pamätáte. Dôvodom nie je skutočný strach z prenasledovania, ale skôr to, pred čím utekáme. Tieto sny pomáhajú pochopiť, že vo svojom živote neriešite tie veci, ktoré vyžadujú vašu pozornosť. Vedome sa im vyhýbate, ale vo sne vás doženú.

Smrť

Sny o smrti sú veľmi nepríjemné. Či už sa vám zdá o tom, že sami umierate, že umrel niekto blízky a dôležitý pre vás, vo výklade snov nejde o nič negatívne. Často to priamo súvisí s nejakou veľkou a silnou zmenou, ktorá sa vo vašom živote deje. Niečo končí preto, aby vznikol priestor pre niečo nové. Nesúvisí to obvykle s negatívnymi vecami.

Pes

Psy ako takí predstavujú spoločnosť, vernosť a priateľstvo a sny o nich môžu byť ako pozitívne, tak aj negatívne. Zdá sa vám o tom, že váš maznáčik umiera alebo vidíte vo sne nebezpečného psa, ktorý vás alebo okolie ohrozuje? Potom je možné, že vo vašom vzťahu chýba vernosť, spoločné chvíle alebo priateľstvo.

Lietanie

Snívate v noci o tom, že lietate? Či už je to pre vás splnený sen a užívate si to alebo sa bojíte, súvisí to s tým, akú veľkú máte kontrolu nad svojím životom. Cítite sa sebavedomie a máte pocit, že dosiahnete všetko, čo si pre život naplánujete? Lietanie vysoko je jeden z najlepších snov, ktoré ľudia opisujú. Ak lietate nízko, môže to znamenať určité prekážky, problémy alebo frustráciu.

Padanie

Padáte vo sne? Z veľkej výšky, chvíľu letíte a cítite strach, úzkosť a niekedy sa v noci môžete prebudiť hrôzou alebo úľakom. Niekedy padáte pomaly a cítite určitý pokoj, uvoľnenie a pohodu. Nekontrolovaný pád z veľkej výšky, keď sa snažíte zachrániť môže poukazovať na to, že v živote nemáte niečo pod kontrolou.

Bábätko

Zdá sa vám o tom, že čakáte dieťa, práve sa vám narodilo alebo už doma bábätko máte? Nemusí to vždy znamenať to, že túžite po dieťati. Často to predstavuje niečo nové. Môže to byť napríklad nový nápad na projekt v práci, novú kariéru, rast v určitej oblasti vášho života.

Zdroj: www.svetzeny.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom