Čo to pre vás znamená, keď si začnete so ženáčom?

Čo to pre vás znamená, keď si začnete so ženáčom?
Čo to pre vás znamená, keď si začnete so ženáčom? Foto: ilustračné, GettyImages

Zamilovať sa do ženatého muža nebýva vôbec zložité. Spolužitie s ním však rozhodne nemusí byť prechádzka ružovým sadom. Šanca, že práve kvôli vám opustí manželku, nie je veľká, a ani keď sa tak stane, šanca, že váš oficiálny vzťah bude skvele fungovať ako ten milenecký, je minimálna.

Nie je žiadnym tajomstvom, že muži len zriedkakedy dobrovoľne opúšťajú svoje manželky kvôli inej žene, zvlášť keď sú v manželstve deti. A keď už sa predsa len rozvedú, ani to nie je zárukou, že svoju milenku skutočne milujú a ich vzťah bude funkčný.

Ako ukazujú štatistiky, len 3–5 % ženatých mužov, ktorí majú milenecký pomer, sa rozvedie a následne si vezme svoju milenku. A ak sa tak stane, rozvodovosť druhých manželstiev sa pohybuje okolo 60 %.

Šanca, že sa z mileneckého vzťahu stane funkčný oficiálny vzťah, je teda mizivá. Pozrite sa s nami na najčastejšie úskalia lásky so ženáčmi.

Vzťah založený na klamstve

Každá milenka by si mala uvedomiť, že začiatok jej vzťahu bol postavený na základe podvodu a nepoctivosti, čo rozhodne nemožno považovať za dobrý začiatok čohokoľvek. Je to, ako by ste pri hľadaní partnera napísala do inzerátu: Hľadám klamára.

Dobrí manželia svoje ženy nepodvádzajú

Keď vo vzťahu nastanú problémy, väčšina mužov sa ich snaží riešiť a nemá potrebu hneď utekať za milenkami. Pokiaľ tak urobia, súvisí to skôr s ich osobnosťou a náturou. „Myslieť si teda, že vo vzťahu s vami sa taký muž mávnutím prútika zmení, je veľký omyl. Jeho správanie je jeho súčasťou a v súvislosti so vzťahom je teda jedno, či je ženatý, rozvedený, znovu ženatý, či slobodný,“ varuje psychoterapeutka Marni Feuermanová.

Neviete, ako reaguje na každodennú rutinu a problémy

V mileneckom vzťahu obvykle pri druhom vidíte len jeho najlepšie stránky. Takýto vzťah je postavený na zábave, dobrodružstve, romantike či vášnivom milovaní. Málokedy tak viete, aký ten druhý človek v skutočnosti je, keď život prinesie aj starosti a nie vždy obľúbené činnosti.

„Jeho skutočná povaha sa často ukáže až pri prevalení nevery a potom tiež, keď spolu začnete žiť,“ upozorňuje Feuermanová.

Ľahko sa tak môže stať, že akonáhle uvidíte všetky jeho zlozvyky, výstrednosti a nálady, už s ním nebudete chcieť byť.

Jeho rodina, deti a priatelia vás nebudú mať radi

Pokiaľ vás rodina, deti či priatelia označia za vinníka krachu predchádzajúceho vzťahu, potom vedzte, že vás nečaká vôbec nič dobré. Pre deti budete nechcenou macochou, pre jeho rodičov nechcenou nevestou. Tráviť s nimi čas potom bude pravdepodobne nad vaše sily.

Jeho exmanželka bude súčasťou vašich životov

Pokiaľ mal muž v predchádzajúcom vzťahu deti, potom sa pripravte na to, že jeho exmanželka bude neustálou súčasťou vášho vzťahu.

Nie vždy sú pritom po rozvode vzťahy medzi expartnermi ideálne, zvlášť ak je dôvodom rozpadu manželstva nevera. Je potom aj málo pravdepodobné, že sa k vám jeho ex bude správať slušne a bez emócií. Zvlášť pokiaľ sa jej kvôli vám zrútil celý svet.

Dôverovať niekomu, kto bol neverný, nebude ľahké

Získať muža pre seba je jedna vec, ale začať mu plne dôverovať, to už je niečo úplne iné. Často sa nezbavíte obáv, aby vám nakoniec neurobil to isté. A presne tieto pocity môžu spôsobiť, že sa z tej fajn, uvoľnenej a zábavnej milenky čoskoro stane žiarlivá a nepríjemná partnerka.

Navždy budete tou druhou

Aj keď sa budete snažiť, veľa ľudí na vás bude pozerať veľmi kriticky. Raz ste bola milenkou a pre mnohých jej jednoducho zostanete.

Môže vás začať sužovať pocit viny

Ak sa stanete verejným vyvrhelom, pretože ste rozbili manželstvo a od rodiny odviedli otca detí, pravdepodobne to dopadne aj na vás samotnú. Akonáhle si uvedomíte, že ste za niektoré veci spoluzodpovedná, utrpí aj vaša psychika. Vyrovnať sa s tým všetkým rozhodne nebude ľahké.

Zdroj: www.novinky.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom