Čo pomôže unaveným očiam

Unavené oči

Aj keď práve nepracujete v kancelárii, aj tak dnes namáhame oči viac ako kedykoľvek predtým. Môže za to tzv. Modré svetlo, ktoré na nás vyžaruje z televízorov, mobilných telefónov či počítačov …

Unavené oči
https://www.gettyimages.com

Je lepšie udržiavať od tejto elektroniky odstup a nemali by ste ani spať s telefónom pod vankúšom alebo odloženým vedľa na nočnom stolíku. Okrem toho v záujme podpory svojich očí do stravy zaraďte aj nasledujúce zložky …

Antioxidanty sú spoľahliví ochrancovia

O zinok a selén ide v prvom rade. Zinok totiž pomáha oko chrániť pred šeroslepotou a selén znižuje jeho zápaly. Z kvalitnej stravy tieto látky síce získate, ale myslite na to, že s pribúdajúcim vekom je nutné dodať je telu i vo forme doplnkov stravy.

Ďalším pre oko prínosným antioxidantom je luteín.

Dôležitý vitamín A

Luteín je v organizme zodpovedný za centrálne videnie a funguje aj ako „filter“ pred modrým svetlom. Vie bojovať s voľnými radikálmi a chráni bunky pred oxidačným poškodením.

Pre správnu funkciu sietnice, ktorá je časťou oka, ktorá vytvára obraz a prevádza ho na nervový signál odosielaný do mozgu, je zvlášť nevyhnutný vitamín A. Pri zvýšenom príjme „áčka“ to spoznáte najmä tak, že sa vám zlepší videnie pri nedostatku svetla.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom