Čo je pravidlom denného vs. večerného líčenia?

Mejkap, kráska, beauty,
Čo je pravidlom denného vs. večerného líčenia? Thinkstock

Niektoré pravidlá by sa mali dodržiavať pre trvácny večerný mejkap alebo denný prirodzený efekt. Existujú finty, ktoré vám zaručia dokonalý výsledok.

Postupy líčenia do práce a na večernú príležitosť sa môžu odlišovať. Cez deň je dôležité nalíčiť sa rýchlo a prirodzene a večer ide najmä o kvalitu a trvácnosť. Na čo sa sústrediť?

Denné líčenie:

1. Ochranný krém

Pod mejkap používajte denný hydratačný krém s UV faktorom, vďaka ktorému bude vaša pleť chránená pred nežiadúcimi vplyvmi slnečného žiarenia a voľnými radikálmi. Zároveň predídete znehodnoteniu mejkapu pre šupinatenie pleti.

2. Odtieň mejkapu

Cez deň je akýkoľvek neduh viditeľný, preto dôkladne dbajte na výber správneho odtieňu mejkapu. Pokiaľ váhate medzi svetlejším a tmavším, radšej sa prikloňte k svetlejšiemu odtieňu. Myslite na to, že stmaviť mejkap púdrom nie je problém, no presvetlenie je komplikovanejšia cesta.

3. Množstvo líčidiel

Množstvo použitých produktov by malo byť čo najmenšie. Aj krytie vyrážok či kruhov robte s mierou, aby nepôsobila vaša tvár umelo.

4. Rýchlosť práce

Ráno nie je čas sa hrať s mejkapom, preto si nájdite šikovných pár postupov, ktoré majú žiadaný efekt. Najpodstatnejšia je zjednotená žiarivá pleť, svieže líčka, zvýraznené obočie a nakoniec vyberte, či bude dôraznejšie líčenie očí, alebo pier. Pokiaľ sa rozhodnete pre výrazné líčenie očí, najlepší výsledok docielite s tekutou linkou na hornom viečku.

5. Opatrnosť s farbami

Cez deň používajte skôr zemité očné tiene, než výrazné zelené, či modré. Pokiaľ chcete pôsobiť prirodzene vyhnite sa všetkým farbám, ktoré sa na tvári nenachádzajú.

Večerné líčenie:

1. Podkladová báza

Večerné alebo príležitostné líčenie je pre nás ženy podstatné. Chceme sa páčiť viac než inokedy a často je mejkap vystavovaný náročným podmienkam. Keď sa chystáte tancovať, je jednoznačne dôležitou voľbou podklad, ktorý je spodnou fixačnou vrstvou.

2. Volenie farieb je jednoduchšie

Ak zvolíte mejkap, ktorý sa úplne nestotožňuje s vašou farbou pleti, večer pri umelých svetlách tento problém skôr zanikne, než cez deň. Taktiež si môžete dovoliť vymýšľať farebné líčenia, pretože na plesy a podobné akcie sa výrazné líčenie hodí.

Mejkap, make up, líčenie
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-woman-getting-applied-cat-eyes/157868740/popup?sq=makeup/f=CPIHVX/p=2/s=DynamicRank

3. Púder

Pokiaľ ste lenivé cez deň použiť púder, tak na večer nikdy na tento krok nezabudnite! Púder fixuje mejkap a jeho odolnosť sa zdvojnásobuje.

4.Ceruzka na pery

Rúž na perách vydrží najdlhšie vtedy, ak pod neho nanesiete na celú plochu pier konturovaciu ceruzku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom