Čistá a hebká pleť? Ovplyvnite svoj jedálniček!

Kráska, pleť, pokožka
Čistá a hebká pleť? Ovplyvnite svoj jedálniček! Thinkstock

Áno, spomíname často, ako sa treba o svoju pleť starať, používať krémy a podobne. Ale stále toto nie je všetko. Pokiaľ chcete, aby naozaj vaše úsilie nevyšlo nazmar, mali by ste za zamyslieť nad svojou stravou. Poznáte jedlá, ktoré priaznivo vplývajú na vašu pleť? Vyhrajte boj nad akné!

Niekedy nevedomosť, inokedy ľudská ľahostajnosť. Nepresviedčajte sami seba, že robíte čo môžete, pokiaľ je vaša pleť problematická, suchá, aknózna. Koža ako najväčší orgán tela signalizuje vnútornú aj vonkajšiu nerovnováhu. Pokiaľ používate kozmetické kvalitné prípravky,no vaša pleť stále „neposlúcha“, môže byť problém inde.

To, čo dodávame do nášho tela je rovnako dôležité, ako starostlivosť o pleť pomocou gélov, sér, krémov, či pílingov. Existujú potraviny, ktoré by sme mali pre zdravú pleť jesť, ale aj také, ktorým sa treba rozhodne vyhýbať.

Čo pokožke pomáha:

Ryby: Losos & Tuniak

Losos obsahuje omega 3 mastné kyseliny, ktoré sú mimoriadne dôležité pre zdravé kožné bunky. Tuniak je bohatý na selén, minerál, ktorý podporuje elasticitu pokožky.

Čistá a hebká pleť? Ovplyvnite svoj jedálniček!
Správny výber mejkapu pre olivovú pleť. Ako na to? shutterstock.com

Ovocie: Avokádo & Čučoriedky

Avokádo obsahuje mnoho mononenasýtených tukov, ktoré sú v tele potrebné pre pevné kožné bunky. Čučoriedky majú v sebe silné antioxidačné látky, bojujú proti voľným radikálom, udržujú v pokožke hladinu kolagénu a hebkosť. Čučoriedky chránia pleť pred poškodením od škodlivého UV žiarenia.

Zelenina: Paradajky & Mrkva

Tieto druhy zeleniny obsahujú karotenoidy, ktoré chránia pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia, a tak chránia pokožku pre predčasným starnutím.

Jogurt

Kvalitný jogurt má vysoký obsah vitamínu A, ktorý podporuje obnovu buniek, pomáha na akné a proti vráskam. Obsiahnuté probiotiká napomáhajú k prevencii vzniku kožného zápalu.

Čomu by sme sa mali vyhýbať:

Sladké a škrobové jedlá

Potraviny s vysokým obsahom cukru môžu spôsobovať tvorbu akné. Okrem toho, pokiaľ je zvýšená hladina cukru v krvi, môže dôjsť k tzv. glykácii kolagénu, čo vedie k strate elasticity a vráskam.

Nie nadarmo sa hovorí, že veľa zeleniny a ovocia prospieva zdraviu. Je to len holý fakt.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom