Chodíte spať s chvostom na hlave? Toto sú 3 dôvody, prečo by ste to mali prestať robiť hneď teraz

spánok

Asi existuje len veľmi málo žien, ktoré by sa nestarali o svoje vlasy. Práve tie totiž mnohí ľudia považujú za dôležitú súčasť našej identity. Aj keď môžeme venovať veľa času a tiež peňazí špeciálnym vlasovým výrobkom, aby bola naša hriva krásna, niekedy stačí zmeniť len naozaj maličkosť, aby boli vaše vlasy krajšie, než kedykoľvek predtým.

Mnohé ženy robia veľkú chybu, ktorou si poškodzujú vlasy, ale aj pokožku okolo hlavy. Práve preto by ste nikdy nemali spať s chvostom. Nosenie vysokého chvosta vytvára tlak na korienky vlasov a zhoršuje sa to, keď spíte, pretože pohybujete hlavou zo strany na stranu. To môže spôsobiť, že sa pramene vlasov začnú rozpadávať alebo vám začnú vlasy vo veľkom vypadávať.

Vypadávanie

Tiež to však môže zmeniť celkový vzhľad vašich vlasov. Môže začať dochádzať k viditeľnému vypadávaniu a rednutiu, a to najmä okolo línie vlasov. Dôvodom je, že pevný cop vytvára počas spánku trenie a podobné účesy môžu spôsobovať poškodenie vlasov. To zároveň môže spôsobiť, že vaše pramienky vlasov budú už od korienkov suché a poškodené. Ak však prestanete spať s chvostom, vaše vlasy budú vyzerať rovnako dobre ako predtým.

Ochorenia

Dokonca to môže viesť k ochoreniu, ktoré sa volá alopécia. To je stav, pri ktorom dochádza k strate vlasov zo všetkých alebo len niektorých častí tela. Neustále ťahanie vlasov v cope to môže spôsobiť, pretože môže poškodiť vlasové folikuly. To tiež znamená, že vám z toho môže vzniknúť na hlave plešina.

Pre krajšie vlasy

Pokiaľ chcete mať krásne vlasy a v spánku im neubližovať, máme pre vás aj niekoľko zaručených tipov na to, ako to môže byť pre vás ešte lepšie a jednoduchšie.

  • Nechajte svoje vlasy len tak lietať alebo si dajte veľmi voľný cop
  • Choďte spať so suchými vlasmi. Ak sú mokré, sú citlivé a najzraniteľnejšie, takže sa môžu veľmi rýchlo poškodiť
  • Dbajte na správny vankúš. Hodvábne obliečky umožnia vašim vlasom ľahký kĺzavý pohyb, čím nespôsobí žiadne napätie, ale ani lámanie
  • Udržujete v spálni vlhkosť. Suchý vzduch môže spôsobiť aj vysušené vlasy, preto ich chráňte pomocou zvlhčovača
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom