Ako získať ploché brucho? Upravte si stravu!

Chudnutie, strava, zelenina
Ako získať ploché brucho? Upravte si stravu! GettyImages

Už aj drobnými zmenami dokážeme pozitívne ovplyvniť náš zovňajšok. Doprajte si jemnú očistu čriev, ktorá sa postará o to, aby vaše bruško vyzeralo krajšie.

Pocit nafúknutého brucha je nielen nepríjemný, ale pôsobí aj veľmi neesteticky. Krásne a ploché bruško si vyžaduje množstvo odriekania a cvičenia, no aj pri čiastočnej detoxikácii môžete vidieť prvé pozitívne zmeny.

1. Užívajte probiotické produkty

Probiotiká pomáhajú vášmu telu lepšie zvládnuť trávenie, upokojiť črevá a nadobudnúť stratenú rovnováhu tráviaceho traktu. Pravidelnou konzumáciou kyslomliečnych probiotických nápojov, či jogurtov so živými kultúrami si prečistíte telo a vaše brucho bude pri pravidelnej konzumácii viditeľne plochejšie.

2. Obmedzte sladkosti

Aj organizmus potrebuje občas pauzu od cukru. Zbavíte sa tak problému s nadúvaním a nepravidelnou stolicou. Keď dostanete chuť na sladké, siahnite radšej po ovocí alebo zelenine. Ideálne sú citrusy plné vitamínu C. Vynikajúcou náhradou sú aj orechy.

Zdravé potraviny nájdete aj v týchto skvelých e-shopoch:

3. Pitný režim

Nafúknuté brucho odľahčíte aj správnym pitným režimom. Dajte zbohom sladeným, bublinkovým nápojom a pite dostatok čistej vody, do ktorej si môžete pridať šťavu z citróna alebo bylinné čaje. Proti nadúvaniu zaberá napr. feniklový, mätový či zázvorový čaj, na upokojenie organizmu zase medovka a materina dúška, ktoré sú ideálne najmä na večerné užívanie.

4. Biele pečivo a chlieb

Aj nadmerná konzumácia pečiva môže byť úzko spätá s nadúvaním. Ak ho však obmedzíte alebo nahradíte celozrnným pečivom, onedlho zbadáte prvé pozitívne výsledky. Pri konzumácii pečiva platí pravidlo, radšej menej a častejšie ako zjesť naraz 4 krajce chleba. Pri výbere pečiva sa zamerajte na celozrnné druhy so semienkami, ktoré sú zdravšie a diétnejšie ako biely či zemiakový chlieb.

Prečítajte si aj: Potraviny, ktoré vám dodajú pocit sýtosti

5. Bez cvičenia to nejde

Žiaľ bez cvičenia si ploché brucho nikdy nevytvarujete. Najúčinnejšie sú najmä aeróbne cviky ako beh, bicyklovanie, aerobik či tanec a na rysovanie svalov sklápačky a brušáky. Akýkoľvek pohyb je však pre naše telo prospešný. Pokiaľ si teda nájdete pohybovú aktivitu, ktorá vás baví, venujte sa jej pravidelne.

Dobrá rada na záver: Na ceste k štíhlej línii a zmenšeniu brucha je vynikajúcim pomocníkom vláknina, ktorá neobsahuje žiadne kalórie a dokonale vás zasýti.

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom