Chcete uzavrieť manželstvo, ale návrh neprichádza? Pozrite, čo očakávajú muži od budúcich manželiek

Par vztah svadba pomoc
Foto: ilustračné, GettyImages

Rozhodli ste sa pre manželstvo, ale od partnera návrh neprišiel? Možno mu stačí len odhaliť pár vlastností ktoré ho presvedčia o tom, že vy ste tá pravá. Hovoríme hlavne o tolerancii, starostlivosti až po spoľahlivosť a pracovitosť.

Manželstvo je najhorší spôsob spolužitia muža a ženy, aký si vieme predstaviť. Až na to, že lepší neexistuje, preto napriek tomu mnohé z nás po ňom túžia. Najmä ak náš partnerský vzťah sa nachádza v určitom štádiu vývoja, kde ďalšou fázou by malo byť práve uzavretie manželstva (aspoň podľa vás).

No čo ak z jeho strany žiadny návrh neprichádza? Alebo iný prípad, ste stále sama a pýtate sa, prečo sa vám nedarí nájsť vážny vzťah a toho pravého muža pre uzavretie sobáša? Aké sú to teda vlastnosti, ktoré by mali druhú stranu presvedčiť o vhupnutí do stavu manželského?

Tolerancia

Manželstvo predstavuje spolužitie dvoch úplne odlišných ľudí, preto býva náročné na vzájomné prispôsobovanie sa a tolerovanie rozdielností. Muž je tvor odlišný. Učili nás to už na hodinách prírodopisu a aj život samotný to neustále potvrdzuje.

Nemôžeme ignorovať pravdu a nemôžeme chcieť od mužov, aby boli ako my. Čiže milé dámy, nerozčuľujme sa nad tým, že nechávajú zdvihnutý poklop na toalete, nikdy nevedia nič nájsť bez našej podrobnej navigácie, pravidelne „športujú“ na gauči pred televízorom, a kým my sa trápime každodennými starosťami, ich myšlienky smerujú niekam úplne inam.

A mohli by sme popísať ešte veľa strán a aj tak by sme úplne neobsiahli všetky rozdiely, ktoré robia muža mužom a ženu ženou. Nakoniec to zhrnieme slovami, ktoré tvrdí Dave Meurer: „Skvelé manželstvo nie je keď sa dá dokopy dokonalá dvojica. Skvelým manželstvom je, ak sa nedokonalá dvojica naučí tešiť zo svojich rozdielov.“

Práca na sebe

Starostlivosť je mierená predovšetkým o samotného partnera, o domácnosť, o rodinu a deti, ale najdôležitejšia je i starostlivosť sama o seba, vlastnú pohodu, oddych a svoj zovňajšok. No najmä kvôli tomu, aby ste sa vy samotné cítili atraktívne a v pohode. Potom vás tak bude vnímať aj váš budúci manžel.

Podobnou povahovou črtou je i pracovitosť. Podľa odborníka na manželstvo Dr. Miroslava Plzáka z pracovitosti vyplýva aj určitá zodpovednosť. Podľa neho „manželstvo je podnik a ten s lenivým človekom nutne musí skrachovať.“

Ďalšou podmienkou solídneho manželstva je spoľahlivosť, schopnosť dodržať dohodu. Pre koho nie je sľub záväzný, ten v manželstve spôsobuje len problémy.

Dôležité SSS

Manželstvo samotné drží na troch S. Ak vám napadlo, že jedným z tých troch S je sex, tak sa zmýlite. Sú to starosť, súcit a súženie. Ako sme už vyššie spomenuli, staráme sa o úspech nášho súžitia a tým aj o partnera.

Súcitíme s jeho trápením a tým si poskytujeme duševnú oporu. A nakoniec súžime sa, ak nám prítomnosť toho druhého veľmi chýba. Každého z nás zahreje pocit, keď vie, že doma má svoje miesto, ktoré počas jeho neprítomnosti zostáva len pre neho. Do takej domácnosti sa každý muž vracia rád.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom