Chcete si predĺžiť mladosť? Pomôže vám kolagén

Kolagén
Kolagén
https://www.gettyimages.com

Chcete byť v skvelej kondícii a dobre vyzerať? Potom by ste mali svojmu telu venovať správnu starostlivosť. To v dnešnej uponáhľanej dobe nemusí byť ľahké, rozhodne sa ale oplatí nájsť si v nabitom programe čas na relaxáciu, aktívnu zábavu a šport. V mladosti sa obvykle ľudský organizmus dokáže dobre vysporiadať aj s vysokou záťažou, s pribúdajúcimi rokmi na sebe ale väčšina ľudí pozoruje častejšiu únavu aj rôzne ďalšie ťažkosti. Najmä ženy sa navyše ťažko vyrovnávajú s pribúdajúcimi vráskami. Mnohým problémom však možno predísť, alebo ich aspoň oddialiť.

Chcete si predĺžiť mladosť? Pomôcť vám môže aj kolagén

Elixír večnej mladosti doteraz nikto neobjavil, aj tak však existujú rôzne spôsoby, ktoré vám pomôžu udržať si zdravie a mladistvý vzhľad do neskorého veku. Základom je samozrejme dopriať si pravidelne pohyb aj dostatok spánku, vyvarovať sa zbytočného stresu a konzumovať nutrične vyváženú stravu z kvalitných surovín. To samo o sebe ale nemusí stačiť. Niektoré dôležité látky môžu telu aj pri starostlivom zostavovaní jedálnička chýbať. Našťastie ich môžete konzumovať vo forme doplnkov stravy. Dôležité je dodávať nielen vitamíny a minerály, ale aj napríklad kolagén. Práve ten je dôležitý pre správnu funkciu a regeneráciu svalov, spojív, pokožky, vlasov, kĺbov, kostí a zubov a ďasien.

Keď zvolíte hydrolyzovaný kolagén, vaše telo vám poďakuje

Kolagén si môžete dopriať v rôznych formách. Najznámejšia je vo forme želatíny, ktorú kúpite v každej predajni potravín. Treba si však uvedomiť, že želatína je pre človeka ťažko stráviteľná a organizmus ju nedokáže optimálne využiť. Tou najlepšou možnou voľbou je hydrolyzovaný kolagén. Prečo tomu tak je? Pri hydrolýze dochádza k skracovaniu molekulových reťazcov a strate želírujúcich vlastností kolagénu. Na druhú stranu sa zlepšuje jeho rozpustnosť vo vode. Preto je hydrolyzovaný kolagén tým najlepším riešením.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom