Pokiaľ zvažujete zmenu farby vlasov na blond, môže a nemusí to byť šťastné riešenie. Poradíme vám, či je vaša voľba správna.
Môže to dopadnúť perfektne, alebo úplným fiaskom. Pokiaľ sa chystáte zmeniť farbu svojej hrivy, mali by ste pouvažovať nad pár vecami.
Pokiaľ ste prirodzená tmavovláska, bude pre vás táto alternatíva menej vhodná. Už po dvoch týždňoch bude váš tmavý pramienok v cestičke na hlave „zdobiť“ vaše vlasy.
Rozhodli ste sa pre túto zmenu a už nikto vám to nevyhovorí? Je to v poriadku, hlavne poslúchnite rady odborníkov a nikdy sa nefarbite na blond prvýkrát sama. Proces odfarbovania je náročný a drahý, ale pokiaľ nechcete skončiť so zhorenými vlasmi, prípadne s oranžovým melírom, zverte sa do rúk profesionálom a nešetrite na sebe.
Čo prezradí farba vlasov o žene?
Ak prechádzate na radikálnu zmenu, povedzme z tmavo hnedej na blond, rátajte s tým, že odfarbovací proces bude trvať niekoľko fáz, čiže niekoľko mesiacov. Pokiaľ nechcete skončiť s plešinou. Na prvý krát možno ani nebudete spokojná. Takýto zásah si často vyžaduje aj pristrihnutie z dĺžky vlasov, pretože konce utrpia najviac a zlomia sa aj samé. Prípadne budú pripomínať drôty.
Rozhodujte sa aj podľa tónu pleti. Nie je to pravidlo, ale často blond farba pristane skôr bledším typom a snedá pokožka v kontraste s plavými vlasmi nemusí vyznieť lichotivo. Samozrejme, je tam aj kopec iných faktorov, ale tón pleti je dôležitý.
Zvlášť opatrné buďte, ak idete prechádzať s červenej farby na blond. Často tento pigment je najťažšie stiahnuteľný a vznikajú na hlave rôzne farby dúhy.
Vsaďte skôr na melír, alebo ombré efekt, či postupné prechádzanie na blond, aby ste nepôsobili príliš umelo. Imitujte prirodzené pôsobenie farby vlasov. Peroxid spôsobuje to, že vaše vlasy sa vám budú občas „zachlpovať“. Oslabuje to vlas, preto sa treba starať viac o ošetrenie a kúry, ako pri iných farbách.