Chcete mať dostatok životnej sily? Týchto ľudí nikdy nepočúvajte

Nepočúvať, zlosť, konflikt, žena

Verili by ste, že počúvaním môžete prísť o svoju energiu?

O energetických vampíroch ste sa už určite veľakrát dočítali. Sú to ľudia, ktorí vám odoberajú vašu drahocennú energiu, nech je spôsob akýkoľvek. Robia to vedome (to je ten horší prípad) a nevedome. Medzi najhorších vampírov patria tí, ktorí sa snažia o vašu energiu citovým vydieraním – „Toto by si mi urobil? Ty by si ma nechal samú? Veď toto je tvoja povinnosť!……“  (nedajte sa vtiahnuť – žiadna povinnosť neexistuje – vlastníme niečo, čomu hovoríme slobodná vôľa a voľba“ ).

Poďme si preto povedať, ako si udržať našu drahocennú energiu. V prvom rade si uvedomte, že všetkým ľuďom nevyhoviete, tak sa o to ani nepokúšajte. Akonáhle sa totiž začnete snažiť plniť túžby a želania ľuďom okolo seba, začínate si uťahovať slučku na svojom vlastnom krku. Čím viac sa budete snažiť, tým viac bude na vás kladených  požiadaviek…….a vy – v dobrej viere – prestávate byť sami sebou, lebo nežijete svoj život, ale životy energetických vampírov.

Inka Nemezis

O autorke: Mgr. Inka Nemezis sa rozpráva s dušou človeka. V odborných kruhoch sa to nazýva psychoterapia. Svoju prácu vníma ako poslanie. Zaoberá sa etikoterapiou – príčinou zdravotných problémov už 15 rokov. Pracuje s energiami, je majsterka REIKI. Vníma človeka ako celok – duch, duša a telo patria totiž neoddeliteľne k sebe. Je autorkou webových stránok

Najviac ich je medzi tými, ktorí majú v podstate krásnu tvár, usmievajú sa na vás a ich oči vedia byť tak nevinné, ako oči smutnej srnky. Ubezpečujú vás, akí ste v ich živote dôležití, lebo iba vám môžu hovoriť otvorene o svojich problémoch, iba vy ich viete trpezlivo počúvať. A pri slove „počúvať“ sa na chvíľku zastavíme. Je totiž veľký rozdiel medzi „počúvať“ a „počúvať“, lebo aj z počúvania môžete byť unavení a nakoniec zostať úplne vybití.

Premýšľajte pri tejto činnosti, či títo ľudia  iba nepotrebujú svoj problém ako tému dňa alebo ho chcú aj riešiť. Je totiž veľa takých, ktorí v podstate riešiť  ani nechcú, iba ich baví  dokola o tom rozprávať. Tu je veľmi dôležité vedieť dotyčného zastaviť a nepočúvať donekonečna to isté. Naučte sa povedať v takej situácii slovo „NIE“. Môžete kľudne povedať, že na danú tému ste sa už spolu bavili a viac k nej nemáte čo povedať alebo že sa na danú tému baviť nechcete. Nie je to nezdvorilé. Ide o váš čas a o vašu energiu. Tento typ ľudí sa totiž dobrovoľne stavia do role obete a vy môžete urobiť čokoľvek, nikdy ich neuspokojíte, nikdy im úplne nevyhoviete. Snažte sa rozoznať hranicu, kedy takýto ľudia vlastne nehľadajú riešenie, ale dožadujú sa iba vašej pozornosti.

Je dobré mať vždy napamäti – „Iní si k nám dovolia iba toľko, koľko im dovolíme my“ (Inka Nemezis). Hovoriť preto, že nám niekto berie energiu a zvaliť na neho vinu, nie je správne. Je iba na vás, aby ste stanovili ľuďom vo vašom živote hranice, za ktoré vám už nesmú vkročiť. Práve pri ľuďoch, na ktorých vám záleží, sa tieto hranice stanovujú ťažko. Ale práve tí zvyknú byť najaktívnejšími vampírmi, lebo poznajú vaše slabé miesta. Je iba na vás, ako sa rozhodnete – dávať svoju energiu do úplného vyčerpania alebo si ju budete starostlivo chrániť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom