Chcete jesť a pritom nepribrať? Máme pre vás niekoľko tipov

Chcete jesť a pritom nepribrať? Máme pre vás niekoľko tipov
Chcete jesť a pritom nepribrať? Máme pre vás niekoľko tipov shutterstock

Výskumy ukazujú, že naše stravovacie návyky obsahujú príliš veľa kalórií a takmer žiadne živiny. Preto vám prinášame niekoľko tipov na desiatu, ktorá vás zasýti a zároveň vášmu telu dodá potrebné látky, bez toho, aby ste pribrali.

Kedy naše telo spaľuje tuk?

Pokiaľ konzumujeme stravu, ktorá má správny pomer živín, so správnym počtom kalórií, pomôže udržať naše telo sýte a zároveň pomôže schudnúť. Ak k tomu pridáte cvičenie, zvyšujete tým ešte viac spaľovanie kalórií. Ideálna desiata by mala mať pod 200 kalórií, 10 g bielkovín a obsahovať do 5 gramov vlákniny. Tu je niekoľko občerstvení výborných na spaľovanie tukov.

Jablko a odstredené mlieko

Sacharidy vám dodávajú energiu, ale len na krátky čas a po chvíli opäť cítite hlad. Preto by ste mali svoju stravu doplniť aj o proteín, ktorý pomôže dlhšie udržať vašu energiu a pocit hladu sa ozve až neskôr. Zjedzte teda jedno veľké jablko a vypite jednu šálku odstredeného mlieka. Toto duo vám dodá 10 gramov bielkovín a 5 gramov vlákniny a má niečo málo cez 200 kalórií.

Tvaroh plnený avokádom

Ďalší skvelý tip na rýchlu a chutnú desiatu: Z jednej polovice avokáda vyškrabte vnútro a naplňte ho nízkotučným tvarohom. Táto pochúťka má 200 kalórií, 9 g bielkovín a 7 gramov vlákniny.

Tuniak a celozrnné sušienky

Ak nechcete zahrnúť mliečne výrobky do každého občerstvenia, použite plechovku tuniaka (balený vo vlastnej šťave) je ďalším skvelým zdrojom bielkoviny a navyše obsahuje Omega-3 mastné kyseliny. K tomu si doprajte 3-4 celozrnné sušienky a tento pokrm má asi 200 kalórií, 3 gramy vlákniny a 20 gramov bielkovín.

Sladká pochúťka

Grécky jogurt zmiešajte s mrazenými jahodami a troškou medu a to všetko len za 139 kalórií!

Teplá hruška so škoricou a ricottou

Ricotta syr je bohatý na bielkoviny, a hrušky sú dobrým zdrojom vlákniny. Spolu s lyžičkou škorice, robia vynikajúce občerstvenie pre akúkoľvek dennú hodinu. Každá porcia obsahuje 8 g bielkovín, 5 g vlákniny, a 170 kalórií.

Polovica kuracieho pita sendviča

Do polovice pita žemle si dajte kúsok vareného kuracieho mäsa a doplňte ho zeleninou. Každá polovica takéhoto sendviča obsahuje 200 kalórií, 3 g vlákniny, a viac než 20 gramov bielkovín.

Toast, hrsť orechov a hruška

Vlašské orechy sú bohaté na serotonín, hormón, ktorý produkuje dobrý pocit chemických látok v mozgu. K tomu si doprajte jeden opečený toastový chlebík a hrušku. Budete sa cítiť sýta a zároveň sa stravujete zdravo. Toto občerstvenie má 200 kalórií, 11 g bielkovín a 3,5 g vlákniny.

Energetická tyčinka

Pri voľbe energetickej tyčinky ako desiaty sú pravidlá rovnaké: Mala by obsahovať 200 kalórií alebo menej, 10 gramov bielkovín a do 5 gramov vlákniny. Napr. Luna proteínová tyčinka (190 kalórií, 12 g bielkovín, 3 g vlákniny).

Mexický toast

Zmiešajte čiernu fazuľu so zeleninkou, pridajte si paradajkovú salsu a máte rýchle a ľahké mini jedlo medzi obedom a večerou, ktoré má niečo málo cez 200 kalórií, 13g bielkovín a 10,5 g vlákniny.

Špargľa a vajcia na tvrdo

Špargľa je známa ako afrodiziakum, vďaka kyseline listovej a vitamínom B6 a E. Varenú alebo surovú špargľu skombinujte s 1-2 varenými vajíčkami a máte pokrm so 126 kalóriami, 11g bielkovín a 5 gramami vlákniny.

Ľadový zelený čaj

Tento nápoj sa nepovažuje za skutočné občerstvenie, nakoľko vás nezasýti, ale pomáha výborne spaľovať tuky a zároveň dodržujete pitný režim, čím napomáhate aj svojmu metabolizmu.

Najmä v letných mesiacoch padne vhod ľahká, zdravá a rýchla pochúťka, ktorá zároveň myslí na našu líniu. Nedržte preto nezmyselné diéty, ale jedzte pravidelne, zdravo a v malých dávkach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom