2 lyžice denne a zbohom brušný tuk! Tento nápoj to dokáže

Nápoj, chudnutie, štíhla línia
2 lyžice denne a zbohom brušný tuk! Tento nápoj to dokáže Thinkstock

Trápia vás prebytočné kilá, ktoré sa ukladajú najmä v oblasti pása? Zbavte sa ich raz a navždy prostredníctvom nasledujúceho receptu.

Hlavným dôvodom nadbytočného tukového tkaniva na bruchu býva takzvaný  syndróm lenivého čreva. Ten spomaľuje proces spaľovania tukov a tiež proces očisty, prostredníctvom ktorého sa náš organizmus zbavuje škodlivých toxínov. Odborníci na výživu hovoria, že existuje jednoduché riešenie tohto problému. Spočíva v domácom nápoji, ktorý by ste mali piť ako náhrada za raňajky. Jeho príprava navyše nie je náročná.

Drink, ktorý vás zbaví brušného tuku

Zloženie:

125 gramov chrenu
3 citróny (pred použitím ich umiestnite po dobu 10 minút do nádoby naplnenej vodou s 1 lyžicou octu – takto citróny zbavíte pesticídov)
3 lyžice medu

Postup:

Vložte chren do mixéra a dobre rozmixujte. Potom pridajte citróny nakrájané na kolieska aj s kôrkou. Predtým však z nich nezabudnite odstrániť kôstky.  Opäť rozmixujte, kým nezískate homogénnu zmes. Potom pridajte 3 lyžice medu a znova všetko premiešajte. Nápoj prelejte do sklenenej nádoby a vložte do chladničky.

Užívanie:

Pite 1 lyžicu tejto zmesi 2 krát denne po dobu 3 týždňov.

Aké sú zdravotné výhody chrenu?

Chren a je jeho liečivé účinky poznali ľudia už pred stovkami rokov. Má rovnaké množstvo vitamínu C ako citrón. Jeho bohatstvom je však obsah glukozinolátov, ktorý má chren 10 násobné vyšší ako brokolica. Tieto zlúčeniny sú prevenciou proti vzniku rakoviny, majú silné antioxidačné vlastnosti, rovnako tak pomáhajú pri problémoch s dýchaním. Glukozinoláty môžu tiež pôsobiť ako prírodné antibiotikum proti rôznym typom infekcií v ľudskom tele. Je to preto, že sú vysoko toxické pre konkrétne baktérie a huby, majú schopnosť zvýšiť tok krvi do infikovanej oblasti a rýchlejšie odstrániť odpadové produkty z tejto časti ľudského tela.

Ako nám pomáha citrón?

Citróny sú jedným z najzdravších druhov ovocia na svete. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov a vitamínu C posilňujú imunitný systém. Citróny tiež fungujú ako úžasný stimulant pečene a rozpúšťadlo kyseliny močovej a ďalších jedov. Vedeli ste, že citrónová kôra obsahuje silnú rastlinnú živinu tangeretin? Bolo preukázané, že táto látka je účinná pri mozgových poruchách, ako je Parkinsonova choroba.

Med a jeho liečivé účinky

Med je ďalšia z najzdravších potravín na zemi. Med bol používaný v mnohých kultúrach po celom svete v priebehu posledných 2500 rokov. Obsahuje množstvo zdravých živín, ako sú: flavonoidy, antioxidanty – ktoré môžu pomôcť znížiť riziko vzniku niektorých typov rakoviny a srdcových ochorení. Skrýva v sebe rad vitamínov a minerálov. Napríklad vitamín C, vápnik a železo. Med má antibakteriálne a protiplesňové účinky, takže je často používaný ako prírodné antiseptikum v tradičnej medicíne.

Nedávne štúdie ukazujú, že med môže pomôcť pri liečbe vredov a bakteriálnej gastroenteritídy.  Iný výskum, v ktorom sa zúčastnilo 110 detí, zistil, že jediná dávka pohánkového medu bola rovnako účinná ako jednotlivé dávky dextrometorfánu na zmiernenie nočného kašľa a tiež pre lepší spánok.

Ak chcete schudnúť rýchlejšie a efektívnejšie, potom tento nápoj je najlepšou voľbou pre vás. Vďaka za prečítanie a nezabudnite zdieľať článok s priateľmi a rodinou.

Zdravé potraviny nájdete aj v týchto skvelých e-shopoch:

Zdroj: www.healthylifetricks.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom