3 jednoduché a účinné tipy na jarný detox! Je čas upratať si v tele

Detox, zdravá strava, žena
www.thinkstockphotos.com 3 jednoduché a účinné tipy na jarný detox! Je čas upratať si v tele

Cítite sa unavené a bez energie? Je čas pre jarnú očistu! Máme pre vás niekoľko tipov.

Účinná zbraň – potraviny plné vlákniny a antioxidantov

Od chémie organizmus najľahšie očistí príroda. A tá chutí na jar lepšie ako kedykoľvek inokedy! Preto zdravý jarný detox nie je o neprirodzených očistných kúrach a hladovaní, ale o konzumácii čerstvých potravín s vysokým obsahom vlákniny a antioxidantov.

Všetko môžete, ale s mierou

Nebuďte zbytočne radikálne. Ani mäso počas jarnej očisty nezatracujte, len obmedzte jeho príjem a nahraďte ho ľahšie stráviteľnými syrmi, ktoré sú plné bielkovín pre svaly a vápnika pre kosti. Nebojte sa raz do týždňa strukovín a do jedálneho lístka zaraďte panenské oleje, orechy a semiačka. Vďaka zdravým tukom telo lepšie využije vitamíny zo zeleniny, preto ich vždy kombinujte. Šaláty budú nielen chutnejšie, ale vás aj lepšie zasýtia.

Aby život chutil lepšie

Pite veľa vody, deň začínajte pohárom vody s vytlačeným citrónom. Kávu vymeňte za zelený alebo biely čaj, zabudnite na sýtené a sladené nápoje. Výrobky z bielej múky nahraďte celozrnnými. Vyhýbajte sa polotovarom, údeninám, konzervovaným a chemicky upraveným potravinám. Snažte sa nesladiť bielym cukrom a soľ nahraďte čerstvými bylinkami. Po desiatich dňoch vám slaná chuť prestane chýbať a začnete intenzívnejšie vnímať iné chute. Vďaka odľahčenej a čistej strave bez zbytočnej chémie život oveľa lepšie chutí!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom