Triky a rady pre krásnu postavu: Aké chyby robíme pri výbere nohavíc?

Triky a rady pre krásnu postavu: Aké chyby robíme pri výbere nohavíc?
Triky a rady pre krásnu postavu: Aké chyby robíme pri výbere nohavíc? Thinstock

Trápi vás pár kíl navyše, neproporčná postava či oblejšie bruško? Správnym výberom oblečenia môžete so svojou postavou urobiť divy.

Ak sa vám ešte nepodarilo zhodiť sviatočné kilá alebo vás trápia krátke nohy, nepekný zadok či iné nedokonalosti, nezúfajte. Všetko sa dá skvelo zamaskovať vhodným typom oblečenia. Najmä nohavice dokážu v tomto smere urobiť s vašou postavou divy, len treba vedieť, ako na to.

Ku krátkemu drieku a dlhým nohám

Pre vás sú vhodné nohavice so zníženým pásom. Podmienkou je však štíhla postava a ploché brucho. Vtedy ich pokojne môžete nosiť aj ako večerné oblečenie v kombinácii s krátkym živôtikom. Možno nimi predĺžiť aj driek, ak nemáte široké boky a krátke nohy, ktoré by taký odev ešte väčšmi zdôraznil. Krátke nohy zasa opticky predĺžia nohavice so zvýšeným pásom, čo si však vyžaduje veľmi štíhly pás.

Nohavice, sexi kráska, červené lodičky, móda

K veľmi štíhlej postave

Tu pomôžu nohavice z pružného materiálu, ktorý sa prispôsobuje formám tela od bokov až po členky. No zároveň zvýrazňuje nedostatky, najmä ak sú nohavice z lesklého saténu alebo inkrustované čínskymi motívmi a zdôrazňuje aj vychudnutosť. Preto sú vhodné naozaj len pre perfektné postavy. Ak ste mierne moletná, zvoľte si rúrkovitý strih od kolien rozšírený, ktorý zakryje vaše obliny. Krátke nohavice noste iba doma alebo na šport.

nohavice, móda, postava, sexi žena, štíhla línia, nohy, oblečenie
Splývavé a vzdušné nohavice maskujú obliny shutterstock.com

Splývavé a vzdušné nohavice maskujú obliny

Rovný široký strih bez vreciek, s elastickým pásom a v tmavých farbách pôsobí veľmi harmonicky na moletnejších ženách, pretože zakrýva ich oblé formy. Treba si však vybrať jemný, mäkký, splývavý materiál.

Cigaretový strih predlžuje postavu

Najlepšie opticky zoštíhľuje a predlžuje strih so záševkami na bruchu alebo vzadu a s bočnými všitými vreckami, so zipsom na boku. Ak ste moletnejšia, zvoľte si jemné tkaniny – viskózu, mikrovlákno, krep a tmavšie farby, v opačnom prípade vyskúšajte pastelové alebo živé farby a hrubšie tkaniny, tvíd či zamat.

Klasický strih so záševkami rozširuje

Pomocou plochých skladov smerom von môže tento strih zakryť priveľmi ploché bruško. Viacero záševkov je vhodných pri vysokej, štíhlej postave. V takom prípade si zvoľte tvíd, široké pásiky alebo káro v ľubovoľných farbách. Rovný strih je mužskejší, zúžený smerom nadol predlžuje postavu žien s krátkym driekom.

Vyhnite sa týmto chybám:

– široké manžety opticky skracujú postavu,

– opasok v inej farbe, než sú nohavice, opticky zväčšuje poprsie. V rovnakej farbe predlžuje nohy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom