Bozkávaním prispievate nielen ku šťastiu, ale aj zdraviu

Bozk bozkavanie romantika vedecky vyskum damska jazda
Foto: ilustračné, GettyImages

Bozkávanie je viac než len romantické gesto. Vedci zistili, že tento akt môže posilniť vzťahy, pretože spúšťa uvoľňovanie hormónu oxytocínu, známeho ako hormón šťastia a lásky.

Nielen, že bozkávanie udržuje pevný vzťah, môže vám pomôcť vybrať si toho správneho partnera na celý život. Bozkávanie nie je len romantickým gestom, ale aj významným faktorom v udržiavaní pevných vzťahov.

Okrem toho, má však aj prekvapujúce zdravotné výhody. Pri bozkávaní sa uvoľňuje hormón oxytocín, známy ako hormón lásky, ktorý zlepšuje náladu a znižuje stres.

Bozkávanie je spojené aj so sexom a pravidelnou intímnou aktivitou môže posilniť imunitný systém. Takže nielenže zlepšuje vzťahy, ale aj podporuje celkové zdravie. Ak sa venujete posteľným aktivitám aspoň raz za týždeň, v tele sa zvyšuje hladina imunoglobulínu, ktorý ochráni pred nachladnutím aj inými infekciami.

Prijímanie cudzích slín je vynikajúcou prevenciou pred vírusmi. Takže ak chcete v zime ostať zdraví, nezabudnite na maznanie a bozkávanie.

Nielen, že bozkávanie udržuje pevné vzťahy, môže vám pomôcť vybrať si toho správneho partnera na celý život. Ak totiž nefunguje chémia pri bozkávaní, pravdepodobne nezafunguje ani v partnerskom živote.

Počas vášnivých bozkov, keď vám srdce ide vyskočiť z hrude, vaše telo produkuje adrenalín, ktorý tlmí bolesti. Podobne sa pri intímnych chvíľach uvoľňujú aj endorfíny, ktoré sú tiež bojovníkmi s bolesťou. Keď vás teda najbližšie bude bolieť hlava, skúste tento liek namiesto tabletiek.

Ak nestíhate cvičiť, ale radi by ste predsa len nejaké kalórie spálili, bozkávajte sa. Samozrejme, je to omnoho menej efektívne, ale budete mať minimálne lepší pocit na duši. Pri bozkávaní človek spáli 2-3 kalórie za minútu a navyše si udržíte aj mladistvý vzhľad tváre, pri bozkávaní zapájate väčšinu tvárových svalov.

Zdroj: sheknows.com, webmd.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom